A to jak v dobách minulých, kdy celý svět oslnily výkony Emila Zátopka, tak v současné době, kdy naše tenistka Petra Kvitová sbírá ty nejprestižnější tenisové trofeje. A samozřejmě nesmíme zapomínat na naše hokejisty či fotbalové hráče. Sport je prostě odvětví, které si musíme pěstovat jako rodinné stříbro. A tomu musí odpovídat i státní výdaje do této oblasti, které jsou v současné době naprosto nedostatečné. Jednou z možností je financovat sport z daňových výnosů z hazardu.
Kdo má děti, ví, o čem hovořím, když řeknu, že sportovní kroužky nejsou vůbec levnou záležitostí. Snad každá sportovní aktivita vyžaduje na počátku nějakou vstupní investici, což mohou být například fotbalové kopačky, hokejové hole, speciální sálová obuv, ale stejně tak například kimono pro trénink bojových sportů. Nejde většinou o stokoruny, ale rovnou o tisícikoruny. A to nepočítám pravidelné měsíční členské příspěvky, které sportovní aktivity také velmi prodraží. Mnoho klubů se tak dostalo do svízelné situace, kdy museli své aktivity omezit, protože na ně rodiče prostě neměli finanční prostředky. Kluby nemohou děti dotovat, protože by se jinak dostaly do situace, kdyby neměly finance například na údržbu sportovišť nebo pronájmu prostor.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marcel Chládek
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

6:09 Vích (SPD): Opět problém s migrací z jihu. Řecko se musí bránit samo
Nelegální migrace do EU opět sílí. A v Bruselu je pohoda, čeká se na účinnost Migračního paktu, kter…