Křenek (KSČM): Německo to zkouší znovu a jinak

28.06.2012 12:50

Rozpad Evropské unie jsem naznačoval už v prosinci 2008, v publikovaném článku „Cesta do pekel“.

Křenek (KSČM): Německo to zkouší znovu a jinak
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Postupné události na evropské politické scéně mne stále utvrzují, že i přes veškeré dosavadní integrující snahy už tento rozpad tiše započal, jen to stále nikdo nechce říci nahlas. Tady už nejde jen o Řecko, Portugalsko či Irsko, ale o finanční pomoc už žádá i Španělsko a Kypr. Žádostí o pomoc od dalších slabších zemí EU se tak dají očekávat ve velmi brzké době. Koncepce stále se rozšiřující EU se stala už neudržitelnou a tak se vrcholoví politici EU a jejich armáda lobbistů  snaží o další utopistický projekt, jehož výsledkem by mělo být vytvoření „Spojených států evropských“ podle modelu USA.

To opravdu není vtip nebo konspirační teorie. Na popud německého ministra zahraničí Guida Westerwelleho se zformovala skupina deseti ministrů zahraničí, která si říká „skupina budoucnosti“ a zahájila přípravu toho, co list Die Presse  označuje jako „Plán transformace ve společný evropský stát.“ Je nutné si ale především všimnout, že v této „skupině budoucnosti“ není uvedena Francie ani Velká Británie – proč asi??

Německý list Die Presse uvedl, že deset ministrů zahraničí – Německa, Rakouska, Belgie, Dánska, Itálie, Lucemburska, Nizozemska, Polska, Portugalska a Španělska představila 19. června t.r. svou první zprávu předsedovi Evropské komise J. M. Barossovi, předsedovi Evropské rady Hermanovi van Rompuyovi, guvernérovi Evropské centrální banky Mariu Draghimu a předsedovi euroskupiny Jeanu-Claudovi Junckerovi. Tito jmenovaní hodnostáři představují pracovní skupinu, která má na summitu Evropské rady ve dnech 28. a 29. června představit cestovní mapu, podle které by se EU v nebližších letech měla vydat na cestu užší integrace. „Skupina budoucnosti“ chce tak zcela zásadně změnit politický systém EU v „úplně novou demokratickou strukturu“. Pracovní návrh je odůvodněn aktuální krizí a snahou udělat měnovou unii „nezvratnou“.

Přeloženo jinými slovy – když nefunguje EU, tak budou fungovat Spojené státy evropské, kde sjednocujícím hegemonem bude Německo. Když bude celá EU (kromě vyvrženců) vlastně jedním superstátem, tak ti „vyvolení“ se zbaví nepohodlných rebelů jako třeba ČR, která pořád nemá Euro, nebo Slovensko, které nechtělo pomoci Řecku, apod. Spojené státy evropské tak odbourají všechny podobné „neduhy“, měna bude jednotná, všechny státy v nově strukturované EU budou muset povinně souhlasit s nařízeními z Bruselu a možná, že jednou dojde i na jednotnou úřední řeč a zkuste uhodnout, která by to mohla být.

Obdobně o tomto probíhajícím přípravném procesu píše také německý deník Die Welt, který dodává, že tu užší integraci mají představovat čtyři základní pilíře , a to – fiskální unie, bankovní unie, politická unie a strukturální fondy. Za velmi problematický bod celého plánu se považuje fiskální unie, protože mnohý politik EU si pod tím představuje všelicos. Dalším velmi problémovým bodem bude i bankovní unie, kde hlavním cílem  bude přerušit vzájemné propojení mezi slabými bankami a státy s rozpočtovými problémy, které se navzájem stahují ke dnu.

V připravovaných  dokumentech  na summit  nemá být zahrnuto řešení a  překonávání  akutních problémů eurozóny, ale představa o  dlouhodobé  vizi , kam má evropská integrace směřovat. Pokud lídři členských států splní časový harmonogram, tak by měli do konce roku schválit konstrukci „nové Evropy“. Práce na celém projektu další užší integrace probíhají v takové tajnosti, že ani média nemají dostatek informací a čekají tak na povel k vymývání mozků zejména rebelujících Čechů. Jen ministr zahraničí ČR se  před několika dny prořekl, že k federalizaci Evropy dojde, a že ČR bude usilovat, aby byla v tom „tvrdém jádru EU“.

Ing. Věstislav Křenek, zastupitel města Domažlice

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Věstislav Křenek - profil

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Posílat Ukrajince v ČR verbířům od Zelenského nedává smysl

10:14 Dostál (Stačilo!): Posílat Ukrajince v ČR verbířům od Zelenského nedává smysl

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Ukrajině a tamní mobilizaci.