MD: BESIP spouští nové kampaně zaměřené na motocyklisty

22.08.2012 6:37 | Zprávy

I jízda na motocyklu může být bezpečná. S tímto novým heslem přišel BESIP na tiskové konferenci, kde představil nové kampaně zaměřené na správnou jízdu na motocyklech. A budou potřeba – aktuální statistiky z posledních let totiž uvádějí, že v Evropě ve třinácti státech ze šestadvaceti došlo ke zvýšení počtu usmrcených motocyklistů.

MD: BESIP spouští nové kampaně zaměřené na motocyklisty
Foto: LIDEM
Popisek: Exministr dopravy Pavel Dobeš

Pohled do evropských statistik hovoří jasně. V Evropské unii umírá v průměru 18x více motorkářů než cestujících v automobilech. V České republice nevyjímaje. Není to jen problém mladistvých, kteří získávají prvotní zkušenosti s řízením na nižších kubaturách (první řidičské oprávnění na motorku lze získat v 15 letech), ale jedná se i o jezdce ve středním věku. Ti dost často získají zkušenosti v mladém věku, následně přesedlají na automobil a v pozdějším věku si díky lepší finanční situaci pořídí navíc velkoobjemový motocykl. „U řidičů středního věku vzniká nebezpečí, že si již odvykli řídit motocykl. Častokrát si koupí silnější stroj, se kterým nemají dostatečné zkušenosti, a proto jsou náchylnější k účasti na dopravní nehodě,“ podotýká šéf oddělení BESIP Roman Budský.

I proto přišel BESIP s novými akcemi, které budou varovat před nebezpečným řízením
na motorkách:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

13:12 Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Petru Kolářovi na Pražském hradě.