Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vyjadřuje hluboké znepokojení nad rozhodnutím soudu v Moskvě, který odsoudil 3 členky umělecké skupiny Pussy Riot – Marii Aljochinu, Jekatěrinu Samucevič a Naděždu Tolokonnikovou k dvěma rokům odnětí svobody.
Ministerstvo je překvapeno skutečností, že přestupek, který nezpůsobil žádnou zdravotní a majetkovou újmu, byl tak přísně potrestán. Ministerstvo poukazuje nejen na samotnou délku trestu odnětí svobody, nýbrž i na to, že výše zmíněné umělkyně byly drženy po více než pět měsíců ve vazbě.
Ministerstvo zahraničních věcí

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
MZV , Rusko , Schwarzenberg , Pussy Riot
autor: Vlada.cz
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

10:08 Mašek (ANO): Blažkův bordel za miliardu. A my to teď všechno zaplatíme
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bitcoinové kauze
- 9:05 Premiér Fiala: Věřím, že Slovensko zohlední odpovědnost vůči společným evropským hodnotám
- 8:02 Koten (SPD): Spotřebitelské ceny v červnu meziročně vzrostly o 2,9 %
- 7:04 Ministr Vlček: Je skvělé vidět úspěchy českých firem v zahraničí
- 6:04 Rajchl (PRO): Duchody jsou u nás natolik žalostné, že se za ně nedá důstojně žít
- 4:29 Senátor Hájek: Dle justice už není nebezpečný. Možná nás i obohatí. Vyhoštění se nekoná