NS-LEV 21: Boj s korupcí začíná u nás

27.11.2011 20:36 | Zprávy

Rezoluce ustavujícího sjezdu politické strany Národní socialisté - levice 21. století.

NS-LEV 21: Boj s korupcí začíná u nás
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Ustavující sjezd politické strany Národní socialisté - levice 21. století (NS-LEV 21) konstatuje, že nynější parlamentní politické strany nepředstavují důvěryhodnou záruku v boji s korupcí. Korupci přitom považujeme za mimořádně nebezpečný, antidemokratický patologický společenský jev, s nímž je třeba bojovat na všech úrovních a nekompromisně, bez ohledu na možné osobní krátkodobé negativní dopady.

Korupce je rakovinou demokracie a odporuje všem idejím a zásadám, ke kterým se jako národní socialisté historicky hlásíme a jež mají své kořeny v odkazu zakladatelů samostatné Československé republiky i dvou jejích demokratických prezidentů, T. G. Masaryka a Edvarda Beneše.

Současné parlamentní politické strany měly každá možnost prokázat v praxi svoji schopnost s korupcí bojovat, přičemž všechny selhaly, podlehly a staly se zodpovědnými za společenský marasmus, kdy velká část veřejnosti nevěří v demokracii jako v systém, schopný fungovat spravedlivě, bez protekce a úplatků. Bohužel, díky působení stávajících parlamentních politických stran tak velká část veřejnosti považuje demokratické zřízení dokonce za výhodné pouze pro ty, co zákony buď nedodržují, či mají dostatek finančních prostředků. 

ODS svůj korupční charakter prokázala v minulosti mnohokrát a její poslední aféry (Kocourek, Kuba, ProMoPro) jen prokazují, že údajná změna, která měla přijít s volbami 2010, byla jen další předvolební lží. TOP09 je pouhou kamufláží pro ty, co se v různých politických stranách před i po roce 1989 podíleli na korupčních kauzách od radnic přes kraje až po ministerskou úroveň. Věci veřejné jsou pak výstrahou pro každého, kdo by uvěřil náhlým protikorupčním mesiášům typu Andreje Babiše. Každý bohatý člověk chce být ještě bohatší, a kdo vstupuje do politiky s podnikatelským záměrem, vždy z ní chce primárně profitovat a ne věci měnit k lepšímu. Neplatí, že kdo si nakradl, už má dost a krást nebude. ČSSD v těchto dnech dohání její minulost v podobě privatizačních kauz typu Mostecká uhelná, Škoda Plzeň či OKD. Podezřelé mlčení a výmluvy současného vedení této strany počínaje Bohuslavem Sobotkou a Marií Benešovou konče jen prohlubují pochybnosti o jejich podílu na těchto kauzách. Stejně tak v krajích, vedených ČSSD, jsme svědky korupčních kauz, které nikdo ze současného vedení strany neřeší a podezřelí politici ČSSD zůstávají ve svých funkcích. KSČM jak před rokem 1989, tak i v polistopadové historii prokázala, že v boji s korupcí nemá co nabídnout a dnes sází pouze na antidemokratické nálady v české veřejnosti tak, aby se posléze sama mohla na tomto korupčním systému podílet.

V boji s korupcí je proto nutné postupovat co nejpřísněji a začít u sebe. NS-LEV 21 se proto zavazuje k následujícím bodům:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: NS - LEV 21

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Ke zvýšení porodnosti

Zajímalo by mě, zda také jako strana nějak řešíte to, jak usnadnit rodičům, kteří se starají o malé děti to, aby mohli pracovat a zároveň se starat o děti, které se o sebe ještě sami postarat nedokážou? Tím myslím, když vám skončí rodičovská, protože i to je podle mě dost problém, který je ale polit...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartoš (Piráti): Rozhodnutí antimonopolního úřadu trvají příliš dlouho

16:02 Bartoš (Piráti): Rozhodnutí antimonopolního úřadu trvají příliš dlouho

Zjednodušit a zpřehlednit systém, snížit byrokracii a zamezit korupci, to jsou hlavní cíle pirátskýc…