Paroubek: Kauza ministra Kocourka aneb prohnilí proti prohnilým

09.11.2011 13:10 | Zprávy
autor: NS - LEV 21

Komentář Jiřího Paroubka ke kauze ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka.

Paroubek: Kauza ministra Kocourka aneb prohnilí proti prohnilým
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek

Kauza ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka odhaluje mnohé. Na jedné straně naprostou prohnilost vlády Petra Nečase, kde už se nikdo neobtěžuje ani předstírat nějaké zásady či důrazný boj s korupcí. Prostě stačí, když TOP09 a VV řeknou, že kauzy ministrů za ODS se jich netýkají a opačně, čímž považují problém za vyřešený. Na straně druhé jsme však svědky vlažného postoje nejsilnější politické strany, ČSSD, která překvapivě nepožaduje Kocourkovu rezignaci. Jen ústy Bohuslava Sobotky žádá „včasné a důvěryhodné vysvětlení".

ČSSD místo principiálního postoje, kterým by měl být požadavek okamžité rezignace ministra průmyslu Kocourka, tak mluví ústy svého předsedy Bohuslava Sobotky skoro stejně, jako premiér a předseda ODS Petr Nečas: Kocourek by měl dostat čas na vysvětlenou. Kocourek měl přitom dostatek času vše vysvětlit, transakce proběhla před třemi roky a v první ze svých reakcí sám kocourek řekl, že „se musí zeptat maminky", kde peníze vzala. Z přešlapování samotného Kocourka i představitelů ODS je zřejmé, že se vymýšlí obhajoba neobhajitelného a vložila-li se do celé věci navíc policie, je už na místě rezignovat na místo ve vládě.
 Jedině takový požadavek bezpodmínečné rezignace bych očekával od důrazné opozice a ne další „obstrukční" zdržování, jehož jedinou filosofií je „čím hůře, tím lépe".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.