Potůček (ČSSD): LN jako rádio Jerevan

06.05.2013 9:26

V rozhovoru pro server Aktuálně z pátku 3. 5. rozebírám souvislosti struktury a míry zdanění v naší zemi s plněním veřejných úkolů a se sociální soudržností. Když jsem v sobotních Lidových novinách narazil na stranu 10, kde na něj v poznámce “My a oni” Lenka Zlámalová hbitě reaguje, vzpomněl jsem si hned na rádio Jerevan.

Potůček (ČSSD): LN jako rádio Jerevan
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

 

Vybavil se mi jeden z jeho vtipů. Otázka: „Je pravda, že Juriji Gagarinovi bylo na Rudém náměstí darováno auto?” Odpověď: „V principu ano. Až na to, že nešlo o Jurije Gagarina, nýbrž Ivana Ivanoviče, nebylo to auto, ale jízdní kolo a nebylo mu darováno, ale ukradeno.”
 
 Sloupek paní Zlámalové končí slovy: “… studium sociální soudržnosti, na něž před deseti lety pan Potůček jako poradce pana Špidly dostal od státu 28 miliónů korun.” Je to pravda? V principu ano. Až na to, že oněch 28 miliónů korun pan Potůček nedostal, ale byly získány v regulérní veřejné soutěži Národního programu výzkumu "Moderní společnost a její proměny" Ministerstva práce a sociálních věcí na řešení úkolu „Sociální a kulturní soudržnost v diferencované společnosti“. Na základě přihlášky hned tří akademických institucí: Univerzity Karlovy, Sociologického ústavu AV ČR a Masarykovy univerzity v Brně. Až na to, že odpovědnost za něj nenesl pan Potůček, nýbrž odpovědný řešitel tohoto úkolu, špičkový český sociolog a bývalý prezident Evropské sociologické společnosti, loni zesnulý pracovník Centra pro sociální a ekonomické strategie FSV UK, profesor Jiří Musil. A až na to, že poradcovství pana Potůčka u tehdejšího premiéra nemělo se získáním a realizací tohoto výzkumného grantu žádnou souvislost. Výzkum trval čtyři a půl roku a na základě předložených výsledků a externí oponentury ministerstvo v roce 2008 konstatovalo, že dosáhl stanovených cílů a že zdroje na tento výzkum byly vynaloženy účelně. 
 
 Intenzivní pocit déjà vu z dob komunismu jsem měl ale i proto, že analytička Lidových novin paní Zlámalová neváhala sáhnout na základě těchto lží k pokusu o znemožnění autora ad hominem. Ne souboj argumentů. Jsi podezřelý, kdoví jestli tvůj strýček nekrad. Měly tohle Lidovky, noviny se slavnou stodvacetiletou historií, zapotřebí?

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ČSSD

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: První desítka kandidátů do nadcházejících eurovoleb

23:08 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: První desítka kandidátů do nadcházejících eurovoleb

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT představila první desítku svých kandidátů do eurovole…