Sobotka: STOP vládě Petra Nečase. Sejdeme se na Václavském náměstí

20.04.2012 14:55

ČSSD se jednoznačně připojuje k celonárodní demonstraci „Stop vládě“ svolané odbory, občanskými sdruženími a iniciativami na sobotu 21. dubna na Václavské náměstí v Praze.

Sobotka: STOP vládě Petra Nečase. Sejdeme se na  Václavském náměstí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

ČSSD plně rozumí důvodům široké nespokojenost většiny našich občanů se současnou politickou, morální, ekonomickou i společenskou krizí, podporuje požadavky na zastavení nespravedlivých vládních reforem, podání demise vlády Petra Nečase a vyhlášení nových voleb, a proto se jako hlavní opoziční politická strana připojuje k celonárodní demonstraci „Stop vládě“ svolanou odbory, občanskými sdruženími a iniciativami na sobotu 21. dubna na Václavské náměstí v Praze.

Sociální demokracie vyzývá všechny občany České republiky, své členy, sociálně demokratické voliče a sympatizanty, aby svou účastí sobotní požadavky celonárodní demonstrace podpořili a řekli tak veřejně jasné NE pokračování současné vlády Petra Nečase!

Rychlý odchod Nečasova kabinetu a uspořádání nových předčasných voleb je jediným poctivým a demokratickým řešením ze současné nelehké situace, do níž zemi dovedly pravicové vlády. Svou politikou v zemi prohlubují hospodářskou a sociální krizi, zvyšují veřejný a státní dluh, vytváří bariéry mezi jednotlivými skupinami občanů, snižují životní úroveň zejména důchodců, rodin s dětmi, studentů a sociálně slabých a ve svých důsledcích přímo ohrožují základy sociálního státu a demokracie.

Tuto krizi nemůže v žádném případě překonat ani vláda, která bude spoléhat na odpadlíky z VV či původní Bártův politický podnik, tak jako se o to v současné době snaží Petr Nečas. Vláda rozpadem VV ztratila legitimitu, kterou jí daly volby z roku 2010.

ČSSD je přesvědčena, že ČR potřebuje v této složité ekonomické i společenské době stabilní odpovědnou vládu, která vzejde z nových voleb a bude mít důvěru občanů. Rychlé volby jsou rozhodující podmínkou pro to, aby si většina občanů udržela víru v to, že nápravy našich poměrů lze dosáhnout demokratickou cestou.

Pokud po volbách do Poslanecké sněmovny převezmeme vládní odpovědnost, jsme připraveni zrušit chybné vládní kroky všude tam, kde to bude možné. Budeme prosazovat spravedlivé sociální a rozpočtové reformy, které nebudou likvidační pro středně a nízkopříjmové skupiny obyvatel a zátěž spojená s konsolidací veřejných rozpočtů a podporou hospodářského růstu bude spravedlivě rozložena na všechny příjmové skupiny obyvatel.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: cssd.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Procházková (ANO): Jak se daří snižování administrativní zátěže podnikatelů?

19:28 Procházková (ANO): Jak se daří snižování administrativní zátěže podnikatelů?

Projev na 118. schůzi Poslanecké sněmovny 16. září 2021 – interpelace premiéra Babiše k snižování ad…