VV: Naše hospodaření zůstalo v plusu

02.04.2013 21:56

Výkonná rada VV na svém dnešním zasedání přijala výsledky odevzdané Výroční zprávy o hospodaření a účetní závěrce VV v roce 2012. Hospodaření Věcí veřejných zůstalo v plusu, s přebytkem 2 miliónů a 396 tisíc Kč.

VV: Naše hospodaření zůstalo v plusu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta
reklama

Celkové příjmy v uplynulém roce činily 32 440 912 Kč. Věci veřejné v roce 2012 nepřijaly žádný dar nad 50 tisíc Kč. Celková suma darů, složená především z drobných příspěvků od podporovatelů a členů dosáhla výše 122  501 Kč.

Výkonná rada Věcí veřejných se dále usnesla, že bude vždy  od dárců požadovat čestné prohlášení, že nemá žádné závazky po lhůtě splatnosti vůči státu ani jiným veřejnoprávním institucím, je subjektem založeným a existujícím podle práva České republiky a je řádně zapsaná v obchodním rejstříku. Od firem bude dále požadováno doložení, že neměly a nemají žádné zakázky z ministerstvech, které byly v minulosti vedeny představiteli Věcí veřejných. Toto čestné prohlášení dárce bude nedílnou součástí darovací smlouvy a bez jejího vyplnění nebude možné darovat finanční prostředky politické straně VV.  

Věci veřejné jako politická strana s transparentním financováním zveřejňuje své výroční finanční zprávy pravidelně na webu Věcí veřejných. Na detailně rozepsaný rozpočet se můžete rovněž podívat na webových stránkách VV (zde). 

Tyto informace jsou uvedeny, podle zákona, ve výroční finanční zprávě odevzdané Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Veciverejne.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rais (ANO): Jde o to, aby naše děti dostaly co nejlepší vzdělání od skutečných odborníků

17:09 Rais (ANO): Jde o to, aby naše děti dostaly co nejlepší vzdělání od skutečných odborníků

Projev na 104. schůzi Poslanecké sněmovny 15. června k návrhu změny zákona o pedagogických pracovníc…