Vaňhová: Komu vadí názor občanů?

12.08.2012 10:41 | Zprávy
autor: Vanhova.cz

Když jsme na krajském webu dali občanům možnost vyjádřit se k brzké dostavbě dálnice D8, říkala jsem si, jak veřejnost zareaguje.

Vaňhová: Komu vadí názor občanů?
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Jana Vaňhová (ČSSD)

Bylo mi jasné, že všechny ohlasy nebudou pouze kladné, protože ve společnosti existuje i skupina lidí, která si dostavbu nepřeje, ale s něčím jsem přece jenom nepočítala. Nenapadlo mě, že když se lidí ohledně D8 zeptáme na jejich názor, rozčílí to někoho natolik, že začne Ústeckému kraji vyhrožovat žalobou.

Dostavba dálnice D8 je už od prvního dne mého nástupu do funkce hejtmanky jednou z mých největších priorit. Pořádala jsme k této problematice kulaté stoly, pokoušela jsem se apelovat na ekologická sdružení, vyzývala je k nalezení smírného řešení, absolvovala jsem mnoho a mnoho setkání s občany, iniciovala měření zdravotního ústavu, absolvovala řadu jednání s poslanci a europoslanci  atd.

Ústecký kraj dostavění dálnice vždy podporoval a jednal v rámci zákonů. Vždy nás v této problematice zajímal názor občanů, a proto jsme jim to na krajském webu umožnili. Je třeba si také uvědomit, že se nejedná o petici, ale o výzvu občanům, aby vyjádřili svůj názor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.