Vaňhová: Ústecký kraj do oprav silnic investoval téměř pět miliard korun

3.10.2012 12:48 odp.

Ústecký kraj od roku 2009 zrekonstruoval stovky kilometrů silnic za více než čtyři miliardy koruna a další necelou miliardu investoval do oprav po povodních.

Vaňhová: Ústecký kraj do oprav silnic investoval téměř pět miliard korun
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Jana Vaňhová (ČSSD)

Vysokým objemem investic se Ústeckému kraji dařilo nejenom udržovat tolik potřebná pracovní místa, ale i vytvářet nová. Jednou z nejdůležitějších staveb byl most Generála Chábery a přivaděč k průmyslové zóně Prosmyky u Litoměřic. V dopravní obslužnosti se Ústecký kraj zaměřil především na kvalitu a kulturu cestování.

„Ústecký kraj investuje miliardy korun do oprav silnic II. a III. třídy, které od ministerstva dopravy převzal vesměs v dezolátním stavu. Ačkoli bych si to přála, není možné vzhledem k omezeným možnostem krajského rozpočtu opravit vše najednou. Odbor dopravy je v kontaktu se starosty a zodpovědně přistupuje k výběru silnic, kde se oprava bude realizovat,“ uvedla Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje.

Uplynulé čtyřleté období bylo ve znamení stability a upevnění cílové koncepce dopravní obslužnosti, která se zaměřuje zejména na kvalitu a kulturu cestování. Ústecký kraj má stabilní dodavatele veřejných služeb autobusové dopravy a ti jsou povinni plnit progresivní kvalitu služeb: nabízí svezení moderními autobusy, jejichž průměrné stáří je v roce 2012 kolem 4,5 roku a v rámci Česka náš kraj řadí na špičku. Stabilní dopravní výkon něco přes 19 milionů km ročně autobusových spojů znamená, že se doprava rozhodně neutlumuje, naopak.

Železniční doprava je především dopravou páteřní, která využívá výhody spočívající zejména v hladkém a rychlém průjezdu velkými městy a ve větší přepravní kapacitě nežli má autobus. Ústecký kraj činil v tomto směru kroky právě v objednávce drážní dopravy. Sice na některých tratích vlaků ubylo nebo byla doprava v regionu přeorganizována na kvalitní autobusový systém, ale na druhou stranu existuje řada spojení, kde mohou vlaky přibývat. Jedná se zejména o meziměstské relace, kde cestují denně tisíce cestujících v každém směru jízdy. Právě v železniční dopravě se kraj důrazně zaměřil na kvalitu a ve smlouvě, kterou přísně sjednal s Českými dráhami, si definoval povinné kvalitativní parametry vozidel. To znamená, že po roce 2009 každý rok přicházejí na koleje v Ústeckém kraji nové a nové vlaky.

Například jen v roce 2012 byly nasazeny soupravy s klimatizovanými řídícími vozy „Sysel“, na Šluknovsko začalo zajíždět výkonné „Desiro“ a nyní se v Ústeckém kraji nasazují první jednotky RegioPanter a RegioShark.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Kr-ustecky.cz

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický: Kostel sv. Jakuba v České Třebové čekají úpravy interiéru

15:54 Hejtman Netolický: Kostel sv. Jakuba v České Třebové čekají úpravy interiéru

Pardubický kraj je připraven s obnovou pomoci