Vlivní muži pražské ODS: Primátora shodil Hrdlička, jde o zakázku na úklid

23.11.2011 14:07

EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz oslovili dva vlivní členové pražské ODS. Jejich identitu redakce zná, svá jména však uveřejnit nedovolili. Oba zmínění politici připravili text, kterým chtějí poukázat na zákulisní praktiky současného dění na pražském magistrátu.

Vlivní muži pražské ODS: Primátora shodil Hrdlička, jde o zakázku na úklid
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda
reklama
"Části pražské ODS kolem Prahy 10 a vlivného lobbyisty Tomáše Hrdličky přerostl primátor Svoboda přes hlavu. Poslední kapkou byla zakázka na úklid odpadu, protože primátor chce tento tendr rozdělit na několik menších častí, docílit tak výrazné slevy a zároveň tím zamezit ovlivnění soutěže.

Vše nasvědčuje tomu, že právě ta část ODS, která je pod vlivem Tomáše Hrdličky, v nastalé situaci zvolila jediné možné řešení, a tím je řízená destrukce současné koalice, následné tančení kolem TOP 09 a po té opět návrat k socialistům. Nicméně už s novým primátorem, kterým by měl být křišťálově čistý Rudolf Blažek. Tímto krokem by šedé eminence pražské ODS opět zaujaly ztracené pozice. Vyšachovaly by tak primátora a jeho lidi ze hry a ovládnutí pražského magistrátu by bylo dokonáno.

Důkazem pro to, že občanští demokraté hrají s TOP 09 "betla", je i fakt, že formálně má současná koalice skončit až k 23 prosinci. Tím získají lobbyisté čas na svou hru a odstraní Svobodu z cesty.

SLEDUJEME

Tomáš Hrdlička a jeho Bratrstvo dojičů pražského rozpočtu dává kvůli jednomu obchodu, byť miliardovému, všanc 20tiletou pověst ODS v hlavním městě - v minulosti tolik úspěšné strany.

Je nanejvýš pravděpodobné, že touto hrou by ztratila ODS v Praze definitivně důvěru, kterou jí svým přístupem vrátil primátor Svoboda. Pro ODS by pak mělo naplnění výše zmíněného scénáře dopad i na celorepublikové úrovni. Pražští voliči by tuto výměnu nového za staré jistě nenechali bez povšimnutí. Každý si totiž dokáže spočítat, kolik poslanců, senátorů či europoslaců Praha celé straně dodává.

Není tedy divu, že mnozí občané České republiky ztrácejí víru v demokratický systém a svobodné volby jako prostředek k ovlivňování věcí veřejných, a na politiku buď úplně rezignují, nebo volí krajní řešení.

Členská základna ODS v Praze by v drtivé většině tento scénář svému pražskému vedení neodpustila. V Praze ovšem zatím vždy v těžkých chvílích vítězil zdravý rozum, což dává víru i tentokrát: S podporou členské základny "slušná" část pražské ODS najde i slušné řešení a "neslušným" definitivně zavře dveře nejen na magistrát."

KAM DÁL:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Dostálová: Novela programu Výstavba umožňuje obcím větší pružnost

7:32 Ministryně Dostálová: Novela programu Výstavba umožňuje obcím větší pružnost

Vláda schválila vylepšení podmínek programu Výstavba pro obce č.112/2019, vycházejícího z loňského v…