Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) oznámil, že v rámci řádné valorizace vzrostou všechny důchody všech jejich příjemců od 1. ledna 2024 bez výjimky o 360 korun. Co tomu říkáte?
Fialova vláda podle nás opakovaně hanebně okrádá důchodce. U průměrného důchodu v případě toho, co připravila Fialova vláda, půjde o jeho zvýšení o necelá dvě procenta, přičemž aktuální meziroční míra inflace je stále téměř devět procent. Reálné důchody všem jejich příjemcům tedy klesnou, což je trend, před kterým hnutí SPD dlouhodobě varuje.
Ze strany Fialovy vlády jde již o třetí hrubý útok na důchodce v tomto roce: Prvním bylo protiústavní snížení mimořádných červnových valorizací a druhým nedávno prezidentem Pavlem podepsaný asociální zákon trvale snižující všechny řádné valorizace, rušící dosavadní mimořádné valorizace a významně zpřísňující a zhoršující předčasné starobní důchody.
Fialova vláda opakovaně hanebně okrádá důchodce, kteří se nemohou bránit a kteří celý život poctivě pracovali pro Českou republiku. Hnutí SPD naopak pevně stojí za českými důchodci, brání jejich zákonná a ústavní práva a rovněž připravujeme návrh zákona, který by důchody od 1. ledna 2024 umožnil zvýšit významně více, než hodlá udělat Fialova vláda.
„Existuje určitá únava ve společnosti“, zdůvodňuje premiér Fiala v rozhovoru pro iDnes fakt, že velká část občanů nedůvěřuje jeho vládě. Vy opakovaně jmenujete zcela jiné důvody pro tuto nedůvěru, takže předpokládám, že vysvětlení únavou brát nebudete...
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Migrační pakt
Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 20 | 0
Další články z rubriky
18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra
Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…
- 9:24 Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie
- 19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná
- 8:40 „Zastavme ich, bratia.“ Volání ze Slovenska kvůli větrným elektrárnám
- 9:31 „Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu
- 8:40 Beran: Energetika má sloužit, ne škodit. V Ralsku škodit přestala


