„Lidé mají plné zuby diktátu elit.“ Co média neříkala o Harrisové? Konečná má jasno

10.11.2024 10:55 | Rozhovor

„Nový prezident Trump to říká na plná ústa – Amerika na prvním místě. Takže vládcové EU by si mohli vzít příklad a začít dělat něco pro Evropu i její občany,“ říká europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Rozebrala, čím podle ní Trump voliče získal, a v čem naopak selhala Harrisová. „Poštěkávání z Pražského hradu,“ padlo ohledně výroků Petra Pavla a Petra Koláře na adresu Donalda Trumpa.

„Lidé mají plné zuby diktátu elit.“ Co média neříkala o Harrisové? Konečná má jasno
Foto: Archiv Kateřiny Konečné
Popisek: Šéfka KSČM Kateřina Konečná

Hned na začátek se samozřejmě podívejme na výsledky prezidentských voleb v USA. Tedy, co na ně říkáte? Čím si podle vás Donald Trump voliče získal?

V první řadě bych chtěla zdůraznit, že skutečnými vládci Spojených států jsou nadnárodní korporace, banky a zbrojaři. Jedná se tak většinou o souboj vlivových skupin.

Co se týče výsledku Donalda Trumpa, tak to má samozřejmě mnoho rovin. Myslím, že Američanům se líbí jeho přímočarost, tah na branku a akceschopnost. Výhodu měl i v tom, že Kamala Harris – navzdory tomu, jak ji vykreslovala třeba česká média – byla mimořádně neoblíbenou viceprezidentkou, která absolutně selhala třeba v řešení migrace.

Vítězství Donalda Trumpa je porážkou liberálních a progresivních myšlenek, protože nový americký prezident je konzervativně orientovaný,“ prohlásil slovenský premiér Fico. Souhlasíte?

Já myslím, že je to hlavně vítězství svobodného rozhodování. Je vidět, že občané už mají plné zuby toho, aby jim tzv. elity diktovaly, co je pro ně nejlepší a koho mají volit. Jinak samozřejmě velmi oceňuji důraz na mír a ukončování válek. To není u amerických prezidentů úplně obvyklé.

Výsledek voleb v USA dnes spustí paniku mezi bruselskými elitami,“ napsala jste na svůj facebookový profil. Můžete to, prosím, pro naše čtenáře rozebrat? A co bude vítězství Trumpa znamenat pro Evropu, z ekonomického i z bezpečnostního hlediska?

Snad si konečně, aspoň někteří, uvědomí, že USA budou sledovat jen své zájmy a zájmy svých občanů. To ostatně dělaly i teď, ale halily to do jakési „hodnotové politiky“. Teď to nový prezident Trump říká na plná ústa – Amerika na prvním místě. Takže by si vládcové EU mohli vzít příklad a začít dělat něco pro Evropu i pro její občany. Doposud si totiž USA vodily EU na provázku jako poslušného psíka a odbytiště pro své produkty.

Vždycky jsem tvrdila, že USA dělají hlavně to, co je výhodné pro ně. Neplatí a nikdy neplatila rovnice, že co je dobré pro USA, je zároveň dobré i pro EU. Kvůli naprosto chybnému politickému rozhodnutí se EU vzdala – tedy víceméně na papíře – levných zdrojů, čímž přišla de facto o jednu z posledních konkurenčních výhod, kterou měla.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: David Hora

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

německé platy

Pokud vás dobře chápu, tak ani Vy nevěříte Fialově slibu, že můžeme mít za 5 let platy jako Němci. Ale tvrdíte, že nám pomůže přijetí Eura. Kdy bysme tedy mohli mít platy jako v Německu? Tvrdíte, že je to z dlouhodobého hlediska, což je dost široký pojem. A pomůže nám Euro nějak v tom, že čím dál ví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak dnes je již zřejmé, že socialistický ekonomický řád je daleko výše než kapitalistický, který za pár let, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseFeryna2 , 10.11.2024 12:34:42
po hadráku stihl jen vyplenit co se za léta vybudovala a dnes je již na samotném dně. Kde by mohli udělat nějakou důchodovou reformu? Z čeho? A to za socialismu se chodilo do důchodu v 60, ženy i v 53 letech podle počtu dětí. Komunisté se starali i o mladé a staré lidi, a pokud si dobře pamatuji, už v roce 1986 se vážně diskutovalo o 4 dnním pracovním týdnu. A to vše s každoročním vyrovnaným rozpočtem a bez dluhů. Na tom je vidět ta síla socialistické ekonomiky.

|  17 |  0

Další články z rubriky

„Byl to plán.“ Pět let od covidu. Doktor Čížek tvrdě o „big pharma šmejdech“

15:58 „Byl to plán.“ Pět let od covidu. Doktor Čížek tvrdě o „big pharma šmejdech“

Proč se během covidové pandemie nepsalo o nadějných lécích? Když už se nějaký objevil, byl zadupán d…