Fialova vláda vsadila svou budoucnost na korespondenční volbu, tuší Okamura. A další neuvěřitelné sněmovní zážitky s Pekarovou

29.04.2022 21:48 | Rozhovor

Vláda Petra Fialy (ODS) chce korespondenční volbu prosadit za každou cenu, jelikož jim klesá důvěra veřejnosti a bojí se, že příště neuspějí ve volbách. Tomio Okamura (SPD) soudí, že vzkaz od voličů bude mimořádně silný a bude odpovídat aroganci, kterou předvádí například předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).

Fialova vláda vsadila svou budoucnost na korespondenční volbu, tuší Okamura. A další neuvěřitelné sněmovní zážitky s Pekarovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Pekarová Adamová lidem v neděli z televize vzkázala, že peníze nerostou na stromě. Je to v poslední době již její několikátý podobný výrok. Co na to říci?

Tak ten výrok sám o sobě je pravdivý. Ale nikoliv v kontextu toho, že vláda odmítá řešit zdražování a pomoc občanům, zatímco si paní Pekarová z vládní TOP 09 nechává platit z veřejných peněz ve Sněmovně svého osobního číšníka, který jí ve sněmovně nosí obědy s pozlaceným stříbrným poklopem.

Paní Pekarová si jezdí v luxusním státem placeném BMW s řidičem za miliony. A také si lítá s manželem na výlety do Dubaje do Spojených arabských emirátů za veřejné peníze... Vládní představitelé kážou vodu, ale pijí za zády občanů víno plnými doušky.

Evropská komise se chystá založit fond solidarity ve výši stovek miliard eur, za kterého hodlá financovat poválečnou obnovu Ukrajiny. Členským státům podle agentury Bloomberg už dala najevo, že většinu dlouhodobých nákladů ponesou členské státy EU. Finance mají jít formou úvěrů od soukromých bank. Jaký je váš názor na tuto věc?

Odmítáme, aby čeští občané dle návrhu EU financovali ze svých daní obnovu Ukrajiny, kterou řídí a rozkrádají oligarchové. Tento nový „Ukrajinský fond“ by měl sloužit k financování investic a reforem schválených vládou v Kyjevě. Dosavadní finance z EU nevedly k rozvoji Ukrajiny a k zlepšení situace jejích obyvatel, ale prospěly oligarchům, zahraničním koncernům a všeobecné korupci. Všichni víme, a vyplývá to i z oficiálních statistik, že Ukrajina je jednou z nejzkorumpovanějších zemí.

Hnutí SPD tyto návrhy ze strany Evropské komise jednoznačně odmítá. Již s předválečnou Ukrajinou byla spojena chronická všudypřítomná korupce. Nevidíme tedy žádný důvod, proč by si EU měla vzít další úvěry a financovat miliardy eur do obnovy země, kterou řídí a rozkrádají oligarchové. Potřebujeme investovat především v naší republice; na poválečné obnově Ukrajiny by se měla podílet v první řadě Ruská federace. Obrovskou míru korupce na Ukrajině ostatně přiznal i Evropský účetní dvůr (poradní orgán EU) a odhadl každoroční ztráty v důsledku korupce ve výši několika desítek miliard eur.

Příští úterý se má na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny mimo jiné projednávat i korespondenční volba. Chystáte obstrukce?

Ano. Korespondenční volba je mimořádným nebezpečím pro demokracii, jelikož v případě korespondenčních voleb nelze zajistit tajnou volbu, takže neexistuje jistota, že odesílatelé volebních lístků skutečně volili sami a nezávisle. Hrozí manipulace a podvody. Nelze tedy zabránit manipulacím. Vláda Petra Fialy chce korespondenční volbu za každou cenu prosadit, jelikož jim klesá důvěra veřejnosti a bojí se, že příště neuspějí ve volbách. Proto chtějí změnit volební systém.

Hnutí SPD sbírá podpisy pod „Petici proti ohrožení demokracie prostřednictvím korespondenční volby"  a vyzýváme naše členy, příznivce a širokou veřejnost o připojení podpisů pod tuto petici a také o její maximální šíření, aby mohla být včas projednána petičním výborem Poslanecké sněmovny.

Stejně tak budeme obstruovat vládní návrh zákona, který chce vzít 14 miliard zdravotním pojišťovnám, čímž by se ještě více zhoršila zdravotní péče českým občanům. Budeme proti tomu bojovat ze všech sil. Navíc, i kvůli přílivu ukrajinských uprchlíků je zdravotnictví zahlceno. Domluvil jsem, že i hnutí ANO nám pomůže s obstrukcemi vůči tomuto návrhu zákona.

O minulém víkendu proběhly volby ve Francii. Co jste říkal na výsledek Marine Le Penové?

V nerovném klání, kdy proti ní stála většina médií, korporací a mainstreamu, získala celkově 42 % hlasů, což je přibližně o 3 miliony hlasů více než před pěti lety. Emmanuel Macron dostal o 2 miliony hlasů méně než v minulých prezidentských volbách. Že vlastenecký kandidát získal takovou podporu, je obrovský úspěch. Doufám, že do Národního shromáždění Marine Le Pen v nadcházejících parlamentních volbách uspěje a držím jí palce. Jsem rád, že jsem mohl svou kamarádku Marine osobně ve Francii podpořit.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Co si slibujete od trestního oznámení na Novotného?

Je dobře, že jste ho podala, jeho slovník a urážky jsou fakt hodně za hranou. Ale myslíte, že nějaké trestní oznámení něco na jeho chování změní? A co je cílem toho oznámení? Předpokládám, že omluva, jen nevím, zda to není málo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Třikrát snížit cenu energií. Přikázali emise, mohou i toto. Bývalý diplomat Sechter k EU

4:44 Třikrát snížit cenu energií. Přikázali emise, mohou i toto. Bývalý diplomat Sechter k EU

„Evropská rada by měla přijmout cíl do roku 2030 třikrát snížit ceny energií. Když mohla přijmout cí…