Fischerová mluví o nemravnosti a připomíná církvím, proti čemu v minulosti byly

26.01.2014 13:22 | Zprávy

ROZHOVOR Ekonomika, politika a duchovně–kulturní život musí být oddělené, jinak to povede ke špatným koncům. Bez alternativních ekonomických vizí a jejich realizace společnost nepřežije. Církve by se měly vzdát úroků, tedy inflační doložky, při restitucích. Takhle vidí situaci předsedkyně Klíčového hnutí a občanská aktivistka Táňa Fischerová. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nabízí ještě mnoho dalších možností řešení krize ve společnosti.

Fischerová mluví o nemravnosti a připomíná církvím, proti čemu v minulosti byly
Foto: Hans Štembera
Popisek: Táňa Fischerová

V současnosti se stále volá po nových vizích. Nemyslíte si ale, že touha po neustálých vizích, tedy změnách, vede naopak k neustálé destrukci stávajícího nedokonalého politického systému v Česku, jehož ozdravení by naopak prospěl několikaletý klid?

Ne, klid opravdu nepomůže. Celý systém je špatný. To už vidí téměř každý. Společnost jde ke dnu, nefunguje. Bez alternativních vizí a jejich realizace nepřežijeme. Musíme přemýšlet nad tím, proč systém generuje korupci a bezmoc. Korupce je zabudována v systému. Pokud se nezapojíte, nedostanete zakázku. Malé ryby jsou většinou pochytány, velké uplavou. Dodnes nepochopím, jak mohl Radovan Krejčíř utéci z vily plné policajtů. To se může stát jen v Kocourkově. Pořád si myslím, že to nebyla náhoda, ale jeden z příkladů nefungování systému. Proto se je třeba podívat, co a proč způsobuje tento marasmus, a navrhnout řešení. Naše Klíčové hnutí návrhy, jak by to mohlo fungovat, přineslo. Můj vstup do politiky je spojen právě s vizionářstvím. Předložili jsme spoustu jiných možností, jimiž se nikdo nezabýval. V prezidentské kampani mnozí říkali, že jsem taková dobrá víla, ale do politiky nepatřím. Snažím se být slušná, nic jsem neukradla, ale jako politička jsem se snažila přinášet úplně nové pohledy na řešení současné krize. Existují alternativní ekonomické teorie, již v praxi úspěšné, jako třeba místní měny nebo etické banky. To u nás nikoho z vlivných ekonomů nezajímá. Jsme zavřeni v kleci.

Myslíte si, že mají tyto vize v Česku budoucnost?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Ing. Viktor Vojtko, Ph.D. byl položen dotaz

Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu

Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Riziko pro každého občana ČR.“ Šimíček z ODS o hrozbě i o zážitku s Fialou a Pazderkovou

4:44 „Riziko pro každého občana ČR.“ Šimíček z ODS o hrozbě i o zážitku s Fialou a Pazderkovou

PROTI SRSTI S ONDŘEJEM ŠIMÍČKEM Nadávající občan pobavil právníka a člena ODS Ondřeje Šimíčka na akc…