Historik Fiedler: Zpátky do školy, Lipavský

19.10.2024 23:59 | Rozhovor

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Je třeba si uvědomit, že u osoby velvyslance se vyžaduje úplné vysokoškolské vzdělání. Takže: ‚Zpátky do školy, mistře Lipavský,‘“ řekl ParlamentnímListům.cz mimo jiné historik Jiří Fidler. Tentokrát jsme se bavili o odebírání diplomatických a vojenských hodností.

Historik Fiedler: Zpátky do školy, Lipavský
Foto: Screen CNN Prima NEWS
Popisek: Jan Lipavský v Partii

Nedávno jsme v ParlamentníchListech.cz řešili problém odebírání diplomatických titulů. Jak to je s odebíráním hodností u vojáků z povolání?

Tato možnost samozřejmě existuje. V normálních dobách je však striktně spojena s pravomocným soudním rozhodnutím.

Podívejme se však nejprve na nějaké příklady odebrání vojenské hodnosti v oněch vašich „normálních dobách“...

Za normální dobu považuji takové období, kdy restrikce vychází z nějakého zákona a je uplatněna prostřednictvím soudního rozhodnutí. Leckdo může říci, že některé zákony nebyly normální a měly v sobě přímý diskriminační potenciál. Toto bych však nechal odborníkům na legislativu, jako historik se přidržím skutečnosti, zda ona restrikce byla či nebyla podložena zákonnou normou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nevidím problém, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseakibua , 20.10.2024 11:35:21
Nechápu autora, který Bc. Lipavského posílá zpět do školy. Jako historik by měl vědět, že jsou mezi námi politici, kteří zvládly vysokou školu za prázdniny. Takže do voleb pan Lipavský určitě dosáhne magisterského titulu. Možná bude mít i lepší hodnocení své práce než tomu bylo u té bakalářské, která byla údajně šílená a dostala neslabbší možné hodnocení. Těch 30 stran se v nejhorším případě dá vylapšit zvětšením písma a řádkování. Pan Mgr. Benda ví svoje. Ostudu přežil a bude sloužit této zemi i nadále. Já bych pana bakaláře poslal úplně ninam než onen historik. Jenomže voliči jsou různí a já, jako obvykle prohraju.

|  15 |  0

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…