Londýnský vrah se narodil v Británii. Musíme se zaměřit i na muslimské komunity v Evropě, udeřil Pospíšil

28.03.2017 20:30 | Zprávy

ROZHOVOR „Hlavně se nesmíme nechat Tureckem vydírat, dnes už není situace jako před rokem či dvěma,“ uvádí někdejší ministr spravedlnosti a současný europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Svá slova pak ještě dále rozvádí: „Na Balkáně se podařilo hranice daleko lépe zabezpečit, a Turecko proto už tuto kartu nemůže hrát tak silně. Turecká vláda navíc potřebuje peníze, které na základě migrační dohody dostává. Jakákoli další eskalace, či dokonce konflikt by byl pro Turecko ekonomicky sebevražedný, protože jeho obchod s Evropou nemá čím nahradit. V západoevropských zemích se silnou tureckou komunitou se také aktuálně, na základě Erdoganovy politiky, ozývá silné volání po zrušení možnosti dvojího občanství. To navrhuje třeba řada politických stran v Nizozemsku.“

Londýnský vrah se narodil v Británii. Musíme se zaměřit i na muslimské komunity v Evropě, udeřil Pospíšil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Dva teroristické útoky, které zosnovali islámští fanatikové, se staly v minulém týdnu ve Velké Británii a v Belgii. Domníváte se, že tyto tragické události už konečně pohnou s evropskými politiky natolik, aby razantněji přistupovali k ochraně evropských hranic, a také, aby tvrději vystupovali proti islámskému radikalismu v Evropě? Například, aby zakázali štvavá kázání některých imámů? Bude to znamenat konec naivní, všeobjímající filosofie bezbřehého multikulturalismu?

Evropské hranice je třeba chránit co možná nejdůsledněji. To je jednoznačné. Na druhou stranu platí, že třeba londýnský vrah se již v Británii narodil. To poukazuje na nutnost zaměřit se i na muslimské komunity v Evropě. Doufám, že i evropská levice si už uvědomuje, že je třeba jednoznačně bojovat s islámským radikalismem uvnitř evropských států. Některé západní státy již běžně kazatele, kteří šíří nenávist, vyhošťují. Dobrým příkladem je také například Rakousko, které loni prosadilo zákon zakazující financování mešit a náboženských organizací ze zahraničí.   

Vynořuje se před námi přízrak dalších bezpečnostních problémů v Evropě, nyní kvůli tureckému prezidentu Erdoganovi? Ten dal najevo, že umí pohnout svými krajany v západní Evropě a přinutit je  brojit proti většinové populaci. Dává též najevo chuť vypustit uprchlíky z Turecka na nás. A má v zásadě největší armádu v Evropě, s dotykem na bolavý Blízký východ. Mohlo by se stát, že Erdogan proti Západu poštve Turky žijící na Západě, zaplaví EU uprchlíky a, nedej bože, využije svoji armádu proti některým svým evropským sousedům, například proti Řecku?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Štěpán

A co že bude mít Bulharsko EURO?

Co dobrého to občanům přinese? Stačí se podívat třeba na Chorvatsko, které kvůli přijetí EURA podražilo - nejen pro turisty, ale i pro místní. A jestli si tak chcete brát příklad z ostatních, proč si ho neberete i v tom, jaká je téměř ve všech ostatních členských státech životní úroveň a jaká je u n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelenského svatozář? Roztaje, když tajné služby vybalí, co mají

15:30 Zelenského svatozář? Roztaje, když tajné služby vybalí, co mají

Blíží se konec Zelenského? Podle bývalého elitního diplomata a někdejšího ředitele Ústavu mezinárodn…