Lukáš Lhoťan varuje Evropu: Lidé hledající tradiční hodnoty stále více konvertují k islámu

20.04.2025 0:01 | Rozhovor

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Původně mělo jít jen o komentář k akci albánského premiéra k otevření „Vatikánu pro muslimy“. Nakonec ale z povídání ParlamentníchListů.cz s kritikem islámu Lukášem Lhoťanem vznikl širší rozhovor, zabývající se pozicí muslimů a islámu v dnešní Evropě. Ve svátečním čase, kdy mnozí přemýšlejí o víře a civilizaci, vám jej tedy nabízíme celý.

Lukáš Lhoťan varuje Evropu: Lidé hledající tradiční hodnoty stále více konvertují k islámu
Foto: Archov Lukáš Lhoťana
Popisek: Lukáš Lhoťan v někdejší mešitě, dnes muzeu. Stara Zagora, Bulharsko

Pokud jde o pronikání islámu do Evropy, dnes se řeší hlavně trestná činnost migrantů a jejich nekompatibilita s evropskou civilizací. Vidíte ale i nějaké jiné cesty, institucionální, kulturní, kterými se islám pokouší proniknout do Evropy jinak než pouhým navyšováním počtu věřících migrantů?

Ano, ale není to činnost ze strany muslimů. Odpovím vám trošku dlouze, ale je to potřeba pro pochopení celého kontextu. Šíření islámu je jen následek té činnosti. Jde o to, že prosazování stále extrémnějšího liberalismu vede k tomu, že pro lidi nesdílející ideologii liberalismu je problém dnes najít v Evropě něco původně „evropského“, přijatelného pro umírněně smýšlející lidi. Kdysi tito lidé směřovali ke křesťanství, ale kvůli snaze posledních desetiletí liberalizovat křesťanství, je jedno jakého směru, a hlavně kvůli tomu, že například v katolické církvi se silně prosadil liberalismus, jenž ji oslabuje zevnitř, dochází k tomu, že lidé hledající to, co nazýváme tradiční hodnoty, stále více konvertují k islámu, kde vidí, že většina muslimského společenství – praktikujícího i nepraktikujícího – je ještě aspoň trochu normální.

Muž je tam mužem, žena je tam ženou, a nejvyšší důraz je kladen na tradiční rodinu a plození dětí. A hlavně, muslimské komunity jsou stále mnohem více soudržné než dnešní evropská společnost a víc než dnešní křesťané. Z dnešního křesťanství se prakticky vytratil duch charismatických komunit a prosazuje se tam spíše židovský přístup, kdy je komunita soustavou rodin a pro nové křesťany je místo maximálně na okraji takového společenství jako druhořadého křesťana.

Když jako křesťan půjdete hájit základy křesťanství, jež byly dogmatem prvních křesťanů od apoštolských dob – a jež dnes liberální křesťané označují za zastaralé a snaží se je nahradit LGBT ideologií a dalšími výplody liberalismu – tak máte problém.

Například když veřejně budete hlásat odpor k LGBT či k potratům, tak se vás bez problému zřeknou nejen liberální křesťané, ale i církevní hodnostáři a označí vás za fanatika, blázna či ruského agenta. Pokud tím porušíte nějaký zákon – například vás obviní a odsoudí za projev předsudečné nenávisti, protože tím už dnes vlastně odmítání LGBT ideologie je, tak budete sedět někde ve vězení a každý na vás zapomene.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Často mluvíte o lidech v exekuci nebo inslovenci

Ale zamýšlel jste se někdy na tím, jak minimalizovat to, aby se do nich lidé dostávali? A když už, aby to pro ně nebylo úplně likvidační - hlavně teda exekuce. Vím, že jste prosadili milostivé léto, ale to problém zcela neřeší a také nebylo určeno pro všechny. PS: Zabýváte se i přístupem exekutorů, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Radek Vondráček vážně i jízlivě: O Pekarové, Foltýnovi, i zkoušce z práva u Pavla Blažka

0:01 Radek Vondráček vážně i jízlivě: O Pekarové, Foltýnovi, i zkoušce z práva u Pavla Blažka

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Markéta Pekarová Adamová se podepsala na atmosféře v Poslanecké sněmovně a tato v…