Lídři EU budou ve čtvrtek a v pátek na summitu Evropské rady řešit migrační krizi, především tzv. akční plán EU – Turecko a ochranu vnější hranice. Berlín nechtěl riskovat, že se země V4 postaví plánům kancléřky Merkelové, a de facto zařízl plány na vytvoření záložní hranice Schengenu kolem Makedonie a Bulharska. LN dokonce uvedly, že ještě před pondělním summitem navštívil tajemníka pro EU Prouzu německý velvyslanec a vysvětlil mu, že by takový plán nebyl úplně vhodný. Kam se celá věc s řešením migrační vlny posouvá?
Akční plán EU – Turecko je akčním plánem pokračování islamizace Evropy. Evropští lídři migrační krizi nevyřeší, protože ji evidentně vyřešit nechtějí. Mají zájem na jejím pokračování. Proto budou jen vymýšlet výmluvy a žvanit a žvanit o ochraně hranic, spolupráci s Tureckem – a především budou bránit možnosti zavedení reálných a funkčních opatření. Za celou zimu neudělali nic. Pro zastavení pokračující islámské invaze rovněž neudělají nic. Proto taky výhrůžkami donutili reprezentanty států V4 k ústupu od jejich v podstatě nesmyslného plánu ochrany hranic Bulharska a Makedonie místo hranic Řecka. V takovém případě by zesílil organizovaný tok ilegálů přes Itálii, nebo dokonce přes Ukrajinu. Reálné by bylo uzavřít hranice Polska, Slovenska, Maďarska a naší republiky z jihu a východu od baltského moře až k hranici Bavorska. V takovém případě bychom byli chráněni před všemi třemi směry.
Mimochodem, Řecko si udělalo z ilegálů fantastický bussines, doslova migrantskou turistiku. Proto se o nějakou ochranu hranice moc nesnaží. Dokazují to snímky z terénu. Všude jsou nabídky ubytování, ceníky, informace o cestovních trasách do Německa a Švédska. K tomu Řecko zároveň potřebuje, aby mohlo turistické ilegály posílat dál ze svého území a přijímat nové zákazníky. Nechce se jimi nechat zaplavit. Proto se řecká reprezentace postavila proti plánu V4, který by uzavřel jeho hranici s Evropou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Brusel , EU , islám , Koller , Sobotka , summit , Sýrie , migrační krize , Rozbouřený svět Martina Kollera
autor: Radim Panenka
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

9:02 Stranický týdeník, dříve „orgán“. Předvolební Šafr do schránky
TÝDEN V MÉDIÍCH Nový ředitel ČT chce provést kontrolu hospodaření. Zná čísla z roku 2001, kdy stálo …
- 4:43 Trump hraje poker, Putin šachy. Kvůli degradaci elit Západu je jaderná válka reálná
- 4:44 Negramotnost, armáda a prezident Pavel. Historik Fidler kárá i vládu
- 18:52 „Osa zla“? Komu vadil šáh a nyní vadí i ajatolláhové
- 13:17 „A pak přišel Fiala zadním vchodem.“ Byla na setkání s premiérem a Pazderkovou
- 9:40 „Drogista Zelenskyj, podvodnice, finanční toky.“ Člen ODS až na hranu