Martin Koller: Sobotka a jeho tým jedou na anální expedici do Bruselu. Jak za protektorátu

18.02.2016 11:55

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Ne zrovna velká očekávání má od výkonu české delegace na nadcházejícím summitu předsedů vlád zemí EU analytik Martin Koller. Ve svém pravidelném hodnocení událostí tohoto týdne se věnuje nejen vrcholnému setkání státníků, ale též situaci v Sýrii a dalším tématům.

Martin Koller: Sobotka a jeho tým jedou na anální expedici do Bruselu. Jak za protektorátu
Foto: Dotazník pro Martina Kollera
Popisek: Martin Koller

Anketa

Česká republika už není naše, napsal Václav Klaus. Co na to říkáte?

hlasovalo: 21136 lidí

Lídři EU budou ve čtvrtek a v pátek na summitu Evropské rady řešit migrační krizi, především tzv. akční plán EU – Turecko a ochranu vnější hranice. Berlín nechtěl riskovat, že se země V4 postaví plánům kancléřky Merkelové, a de facto zařízl plány na vytvoření záložní hranice Schengenu kolem Makedonie a Bulharska. LN dokonce uvedly, že ještě před pondělním summitem navštívil tajemníka pro EU Prouzu německý velvyslanec a vysvětlil mu, že by takový plán nebyl úplně vhodný. Kam se celá věc s řešením migrační vlny posouvá? 

Akční plán EU ˜– Turecko je akčním plánem pokračování islamizace Evropy. Evropští lídři migrační krizi nevyřeší, protože ji evidentně vyřešit nechtějí. Mají zájem na jejím pokračování. Proto budou jen vymýšlet výmluvy a žvanit a žvanit o ochraně hranic, spolupráci s Tureckem – a především budou bránit možnosti zavedení reálných a funkčních opatření. Za celou zimu neudělali nic. Pro zastavení pokračující islámské invaze rovněž neudělají nic. Proto taky výhrůžkami donutili reprezentanty států V4 k ústupu od jejich v podstatě nesmyslného plánu ochrany hranic Bulharska a Makedonie místo hranic Řecka. V takovém případě by zesílil organizovaný tok ilegálů přes Itálii, nebo dokonce přes Ukrajinu. Reálné by bylo uzavřít hranice Polska, Slovenska, Maďarska a naší republiky z jihu a východu od baltského moře až k hranici Bavorska. V takovém případě bychom byli chráněni před všemi třemi směry. 

Mimochodem, Řecko si udělalo z ilegálů fantastický bussines, doslova migrantskou turistiku. Proto se o nějakou ochranu hranice moc nesnaží. Dokazují to snímky z terénu. Všude jsou nabídky ubytování, ceníky, informace o cestovních trasách do Německa a Švédska. K tomu Řecko zároveň potřebuje, aby mohlo turistické ilegály posílat dál ze svého území a přijímat nové zákazníky. Nechce se jimi nechat zaplavit. Proto se řecká reprezentace postavila proti plánu V4, který by uzavřel jeho hranici s Evropou. 

Řešení islámské invaze do Evropy se nikam neposouvá. Od jejího počátku se nehnulo z místa prakticky nic s výjimkou milionu ilegálů za nadšené podpory vedení EU, německé kancléřky, mnoha politiků dalších zemí a samozřejmě „objektivních“ médií vedených ČT a v neposlední řadě politických neziskovek. Schengenu stačí bohatě jedna hranice. Jen se musí bránit pomocí vojáků a policistů připravených k boji, nikoli pomocí komedií a žvástů z Bruselu, Berlína a ČT. 

Nevím, co probíral německý vyslanec s Prouzou, známým islamizátorem, zastáncem našemu národu cizích zájmů a předním spolupracovníkem premiéra. Měl by podle diplomatického protokolu jednat s osobou na svojí úrovni, tedy s premiérem nebo prezidentem. Příště vyrazí reprezentant politiky Merkelové za Dienstbierem, Rozumkem, Kohoutem nebo Putnou, neboli svůj k svému. Velvyslanec nám předvedl urážlivou snahu ovlivňovat českou politiku ve stylu Schapiro. Něco takového jsme už zažili v období protektorátu za druhé světové války. Koukám, že i druhdy slavná německá diplomacie získává na hnědé evropskosti. Ale domnívám se, že velvyslanec nesl dříví do lesa. Cesta „vlastenecké“ české politické reprezentace na dnešní summit bude jen další anální expedicí stejně jako v dobách protektorátu. Mívali jsme písničku: „Modrá je dobrá.“ V současnosti má naše vláda, některé opoziční strany, média vedená ČT a politické neziskovky novou: : „Hnědá je dobrá“ (a možná jim i voní). 

A co ústup české vlády a V4 před Německem? Případně, proč vůbec premiér Sobotka prozradil předem ten tzv. plán B, na jehož prosazování na celounijní půdě se měla V4 dohodnout? 

A co byste od naší vlády čekali jiného než anální expedice a podlézání cizím zájmům? Vlastenectví a zájem o vlastní občany? Sobotka byl a je pouze věrným sluhou EU a úzké partajní nomenklatury ČSSD. Už jeho vystoupení po slezině V4 se jen hemžilo řečmi o EU, nikoli o našich zájmech a bezpečnosti. Naopak se neopomněl pochválit, jak vláda tu uprchlickou krizi skvěle zvládla. Samozřejmě, vždyť se u nás žádná nekonala. Za české sociální dávky nechce sociálně parazitovat ani „uprchlík.“ Je tedy zcela logické a očekávané, že udatný premiér přeběhl, či spíše hrál od počátku komedii. Podle mého názoru od našeho socialistického premiéra a jeho party kámošů a poradců ani celé vlády nic jiného než podvod a komedii čekat nemůžeme. 

Máme spoléhat na Turecko? Platit miliardy eur, aniž bychom měli vymahatelné záruky, že bude dohody dodržovat? Co vůbec podle vás vede Angelu Merkelovou k bezpodmínečnému trvání na dohodě s Tureckem? Všem musí být jasné, že příchodem teplejšího počastí proud migrantů opět naroste a pro Německo, po kterém se pohybuje 300 tisíc neregistrovaných migrantů, to může být národním zájmem jen těžko. 

Mohu jen opakovat, že Turecko není evropská země z hlediska historie, jazyka, etnika, ani náboženství. Vždy to byl muslimský stát nepřátelský Evropě a jejím obyvatelům. Turci neudělají nic pro to, aby proud ilegálů zeslábl. Kde se v něm bere ta většina „uprchlíků“ z jiných zemí než Sýrie? Vyděračsky budou tahat z EU další peníze a hrozit dalšími ilegály. Merkelová plní americký a eurokulturní úkol islamizace Evropy. Pokud bude třeba, spojí se i s Islámským státem. 

Zarytě prosazované spojenectví Německa s Tureckem je z hlediska myslících Evropanů nelogické, doslova podezřelé. Vzhledem ke spolupráci Turecka s IS – vyzbrojováním teroristů počínaje a kšefty s kradenou ropou konče – je uvedené spojenectví Německa doslova nezákonné a nebezpečné. Jedná se vlastně o spojenectví Německa s IS. Jen takové méně viditelné spojenectví, kde Turecko dělá prostředníka mezi dvěma partnery. Nedělejme si iluze, že Merkelová a eurobyrokrati z Bruselu o tom nevědí. Odpovídají tomu i německé „bojové“ aktivity proti Islámskému státu a protiruská propaganda. Zde je třeba připomenout, že nedávno se v Turecku objevily hlasy po legalizaci IS. To jen ukazuje, kdo je spojencem islámských teroristů. 

Konec konců, Německo a Turecko mají dlouhou historii zločinné spolupráce a podpory agresivního islámu, který se vlastně neliší od nacismu. Obě země spolupracovaly v době první i druhé světové války, i když ve druhém případě už ne na bojišti. Rovněž podporovaly islámské teroristy v Bosně a Kosovu. Na vlastních občanech kancléřce evidentně nezáleží. Nelze od ní čekat nic dobrého, tím méně národní zájem. Ostatně eurobyrokrati žádný národ neuznávají, pouze ten dosud neexistující evropský, který je jejich snem. 

Anketa

Uzavřít makedonskou a bulharskou hranici s Řeckem, nepouštět uprchlíky. Toť plán V4, který vadí Merkelové. Podporujete ho?

99%
1%
hlasovalo: 11247 lidí

Je osud Schengenu zpečetěn? Poslední dobou zazněla řada silných výroků. Donald Tusk před měsícem varoval, že na vyřešení migrační krize jsou dva měsíce, jinak se Schengen zhroutí. Od počátku roku dorazilo do Řecka dalších 77 tisíc migrantů. Jaké dopady by měl případný pád schengenského systému na fungování EU případně eurozóny jako takové? Byly by to katastrofa, jak mnozí analytici předpovídají? 

Schengen se nemůže zhroutit, protože existuje jen na papíře. Jakákoli hranice, pokud není bráněna, je jen pomyslnou čarou na papíře. Kolik zastavil Schengen ilegálů? Bavit se o Schengenu je ztráta času. Buď bude vytvořena jasná a bráněná hranice, ať již kdekoli, nebo se musíme ptát, k čemu je celá EU z bezpečnostního hlediska. K čemu jsou zákony EU, jestliže se programově nedodržují? Mají cenu aspoň papíru, na němž jsou vytištěny? Celá EU je takový papírový tygr, což platí bezpečnostně i ekonomicky. 

Včera nám poradci ministra obrany sdělili jeho ústy, že jsou vyčleněné vojenské jednotky k ochraně naší hranice. Je to prezentováno jako doklad skvělé práce vlády při ochraně našich hranic. Jen se nikdo neptal, jaký mají tito vojáci mandát. Budou moci zasáhnout silou proti těm, kteří chtějí ilegálně překročit naši hranici? Popadnou obušky, slzný plyn nebo zbraně s gumovými střelami, postaví žiletkové ploty a bariéry? Nebo tam budou stát s transparenty s nápisy v arabštině: „vítáme vás, račte dál, sociální parazitování zajištěno, byty, lékařské ošetření a školy zdarma, volný pohyb, zatajování kriminálních činů, propaganda wahhábistického a saláfistického islámu povolena, násilné sexuální radovánky nejen na silvestra“? 

Katastrofa už je dávno tady. Na jedné straně se valí do Evropy miliony ilegálů a na druhé vedení EU připravuje s USA transatlantickou smlouvu TTIP a TISA – a to utajeně jako spolek gangsterů kšeft s drogami. Pokud je ta smlouva tak dobrá, proč se jí – logicky – nepochlubí? Všichni občané by ji měli znát, měla by se k ní konat veřejná diskuze a každá země by ji měla v referendu přijmout, nebo odmítnout. Kde je ta skvělá demokracie a lidská práva? Dopady podobné smlouvy NAFTA mezi USA a Mexikem jsou pro Mexiko katastrofální. Evropa je tedy ohrožena ze dvou stran. A lokální velmoci jako Německo se budou snažit přenést negativní dopady na svoje sousedy. 

Z obou ohrožení lze jako jednoznačně horší hodnotit smlouvy TTIP a TISA. Na ilegály stačí jednoduché násilí cestou uzavření a obrany hranic, samozřejmě nikoli záplavou řečí, a deportace domů těch, kteří už nezákonně pronikli. Ilegálové ze zemí mimo Sýrii se mohou radostně integrovat u svých zámožných muslimských bratrů v Turecku a Saúdské Arábii a Syřané doma při práci. Zde tvoří problém pouze ochota evropských politiků k akci. Ilegálové jsou jen doprovodná show, která má odvádět pozornost od nebezpečí zvaného TTIP a TISA. 

Smlouvy TTIP a TISA jsou cestou ke kolonizaci Evropy Spojenými státy. Uvedené smlouvy představují doslova smrtelné ohrožení pro většinu obyvatel Evropy a přetvoření Evropy do podoby současné Ukrajiny, tedy kolonie řízené jako soukromá firma několika oligarchy. Podle přístupu k TTIP a TISA poznáte, kdo je vlastenec a kdo nepřítel převážné většiny obyvatel naší země i celé Evropy. Uvedené smlouvy znamenají totální kontrolu nad obyvateli, o níž se nesnilo ani Stalinovi. Dále geneticky modifikované potraviny se všemi zdravotními, ale především ekonomickými dopady. Bude zničena další část evropského zemědělství a výroby potravin. Je obecně známé, že americké potraviny mají nižší kvalitu než evropské, a ty opět nižší, než měly naše předlistopadové. Proto jsou levnější a zlikvidují evropskou konkurenci. 

Zároveň nastane všeobecné odzbrojení a systém ekonomické likvidace všech, kteří nebudou s novým otroctvím nadšeně souhlasit. Smlouvy povedou ke krátkému spektakulárnímu oživení ekonomiky (ovšem cestou dalšího zadlužování) a následnému propadu životní úrovně většiny obyvatel Evropy. Doplatí na to malopodnikatelé, živnostníci, zaměstnanci i důchodci. To vše za nadšeného jásotu mnohých politiků a médií. Smlouvy nepovedou k výraznému zvýšení evropského exportu do USA, českého už vůbec ne. Auta si tam vyrábějí sami nebo ve filiálkách, takže je nebudou dovážet z Česka. Pivo už si taky umí vařit sami, případně si koupí české pivovary i s jejich pivem vyráběným z asijského chmele. A nic jiného už pomalu stejně vyrábět neumíme. Ostatně s výjimkou náklaďáků v Tatře už nevyrábíme ani ta auta. Pouze je montujeme v cizích automobilkách. Nejvíce odnesou negativní dopad TTIP a TISA obyvatelé zemí na východ od německých hranic. Přesto především Němci již pochopili ohrožení své země cestou TTIP prosazované Merkelovou a začali proti smlouvám demonstrovat. Je na čase, aby se probrali i Češi. Máme zde už i pravděpodobnou první oběť boje proti smlouvám, a sice europoslance Ransdorfa. 

Na rozpad není jen eurozóna, ale celá EU. V podstatě neexistuje důvod k jejímu zachování. Vyhovuje pouze neschopným a arogantním byrokratům v Bruselu, jejich sluhům v jednotlivých zemích a všemožným příživníkům. A samozřejmě Spojeným státům jako jedna velká kolonie řízená domácími náčelníky v Bruselu, kteří vyznávají pouze multikulturní peníze a zapomněli co znamená vlast a národ. Celá slavná EU s nespočetnou záplavou skvěle placených povalečských byrokratů by se dala nahradit systémem dvoustranných smluv. A nikdo by to ani nepoznal. 

Dokonce i reportér „pravdomluvné“ ČT uvedl, že 80 % Němců je proti přijímání dalších muslimských migrantů. Více než 50 % Němců je proti euru a žádá návrat k marce. Většina obyvatel bohatších zemí již nechce být dojnou krávou zločinných multikulturalistických projektů, které nemají s multikulturalismem nic společného, a zároveň cílem islámské arogance a agresivity. Zároveň většina obyvatel chudších zemí už pochopila, že v EU je čeká jen život ve stálé nejistotě a strachu na hranici chudoby či pod ní. Práce za čtvrtinu až třetinu platů, důchody na úrovni pětiny německých při srovnatelných životních nákladech. Likvidace států, národů, rodiny. Kecy o svobodě a demokracii na tom nic nezmění. Svoboda a demokracie, o nichž posloucháme déle než 25 let, nejsou cílem, ale mají být prostředkem k lepšímu životu. Jenže ten nepřichází a není vidět ani ve vzdálené perspektivě. 

Stále více se mluví o možnosti vzniku takzvaného malého Schengenu. Údajně má být přizvána i naše republika výměnou za to, že povolí kvóty přesunu ilegálů z Německa. A zde je důvod podlézavosti reprezentace českých vládních stran vůči Merkelové. Jde jim o zachování vlastních koryt v malém Schengenu. Naše republika se tedy opět má stát smetištěm Německa, kam se dříve vyvážel ve velkém průmyslový a komunální odpad, zítra nepoužitelní ilegálové. A nespokojení rebelující občané? Ty zredukuje válka s Ruskem. Z hlediska vytvoření malého Schengenu se dokonce mluví o měnové reformě, která by logicky přemístila úspory občanů z bank do státní kasy. O jejich využití už by se maloschengenské vlády postaraly. A hned bychom tu měli i hospodářský zázrak zadlužených ekonomických tygrů. Máme se s naší proevropskou vládou na co těšit. 

Mírová jednání ohledně Sýrie dle hlavních hráčů spíše nemají šanci na úspěch. Šéfdiplomat USA John Kerry mluví o slovech na papíře s tím, že je potřeba vidět činy na zemi. Jeho ruský kolega Sergej Lavrov dává dohodám menší než padesátiprocentní šanci na úspěch. Povstalci trvají na tom, že jsou ochotni jednat až po zastavení ruských operací, což zase odmítá Moskva. Lze na základě tohoto diplomatického úsilí očekávat nějaký konkrétní výsledek? V čem je největší problém, když skoro všichni hovoří o prioritě, a tou je poražení IS a dalších teroristických organizací? 

Stále opakuji, že ta jednání nemají budoucnost, protože je chce pouze Rusko a prezident Asad, kterým jde o mír a lidi. USA a Turecko nemají zájem na ukončení války bez ohledu na počet uprchlíků ze Sýrie do Turecka a Jodánska, počet mrtvých i rozsah zničené infrastruktury. Proti Islámskému státu bojuje pouze Rusko a vojáci prezidenta Asada. Ostatní řeční o tom, že bojují proti Islámskému státu, ale ve skutečnosti se snaží zabránit vítězství prezidenta Asada a Ruska nad stejným Islámským státem. Takzvaná umírněná opozice je jen filiálka Islámského státu mávající jinou vlajkou pro zakrytí pravdy. 

Šéf NATO Stoltenberg mluví o příměří v Sýrii. Jaké příměří má na mysli? Příměří s Islámským státem? Jinak jsou celá mírová jednání o Sýrii naprostý nesmysl. Hlavními hráči na bojišti jsou Islámský stát (reálně Turecko a Saúdská Arábie s podporou USA) na jedné straně a prezident Asad na druhé. Přitom Islámský stát se jednání oficiálně neúčastní. Je to stejná komedie, jako kdyby někdo chtěl jednat v roce 1943 o míru v Evropě a nepozval Německo. 

Kerry má pravdu v tom, že je třeba vidět činy místo slov na papíře. Vidět jsou ruské činy, které ničí Islámský stát, s nímž USA bojují jen na papíře. Sem tam předvedou stateční američtí mariňáci start letadel z letadlových lodí pro televizní kamery. Jejich výsledky v Sýrii jsou však zanedbatelné. Je logické, že všichni hovoří o prioritě boje proti IS. Jak by to vypadalo, kdyby USA, Turecko, Saúdská Arábie a vedení EU mluvily o tom, že podporují IS a islámský terorismus s cílem rozvratu Sýrie a islamizace Evropy. To by se mohli probudit i další Evropané. 

Kritika postupu USA v Sýrii se ozývá v posledních dnech paradoxně z Ameriky. Už tři prestižní americké deníky přiznávají, že Obamova velmoc v Sýrii s Ruskem prohrává a stále více blízkovýchodních států věří, že Rusko může dovést syrský konflikt do úspěšného konce, což naznačuje posilování Asadových pozic a ústup rebelů. Může Moskva dovést své angažmá v Sýrii do zdárného konce? A co by to znamenalo pro nás? Mnohé zdroje tvrdí, že po ruských vojenských akcích roste počet syrských uprchlíků do Evropy… 

Jak uvedla paní Spencerová, letectvo USA provedlo v Sýrii s velkou reklamou 30 útoků na Islámský stát. Omylem shodilo něco bomb i na vojáky prezidenta Asada. Rusko provedlo téměř padesátkrát tolik úderů. Doplňuji, že Francie za dobu svojí komické války proti Islámskému státu hrdinsky shodila celkem 36 bomb. To je méně, než Rusko shodí v některých dnech za den jediný. Propagandou Ruska nejsou slova, ale činy. Teroristé jsou nuceni ustupovat. 

Rusko nepotřebuje nějakou mediální propagandu. Jeho činy a zároveň hloupost evropských i amerických propagandistů propagují Rusko dostatečně. Pokud si zapnete většinu našich i evropských médií, valí se odtud naopak nepřetržitá protiruská propaganda o Krymu (kde Rusko zachránilo svoje krajany před osudem Ukrajinců), sestřeleném letounu nad Ukrajinou, strašném ohrožení pobaltských státečků i celé Evropy, o zabíjení ubohých civilních teroristů v Sýrii, zločinném Putinovi, utrpení ruského lidu, o potřebě té správné demokracie v Rusku a další lži. 

Je opravdu ilustrativní, že se proti Rusku s nadšením používá známá islámská teroristická pomluva o zabíjení civilistů. Má svůj původ v Palestině, kde ji islámští teroristé používají dodnes proti Izraeli. Později se používala proti Rusku v Afghánistánu, následně proti USA (v Jugoslávii oprávněně), především, když začaly používat k útokům na teroristy bezpilotní letouny. Přitom islámští teroristé, především z takzvané či samozvané umírněné opozice, nepoužívají uniformy, takže je nelze odlišit od civilistů. Právě islámští teroristé používají jako bojovníky děti a jako sebevražedné útočníky ženy. Právě oni vraždí civilisty, ženy a děti, a to s podporou prolhaných evropských a amerických politiků a médií. 

Spojené státy, Turecko a Saúdská Arábie udělají s pomocí vedení EU všechno pro to, aby nedošlo k porážce islámských teroristů. Ti mají posloužit k likvidaci režimu prezidenta Asada, odstranění Ruska z této oblasti a nastolení islámské diktatury v Sýrii jako počátku znovuvytvoření Osmanské říše. Stejně posloužili islámští teroristé k vyhnání Ruska z Afghánistánu, rozvrácení Sýrie a rozbití Jugoslávie. Pokud zvítězí americko-islámská „demokracie“, bude následovat děsivá genocida a úprk mnoha zbývajících obyvatel. V Sýrii nastane doba temna. Islámský stát poté zabere pro Turecko i Libyi. Možná pro ten úkol změní jméno na umírněnou demokratickou teroristickou alianci přátel EU. Dále se bude roztahovat do Evropy s pomocí programu EuroMed, který tvoří součást Lisabonské smlouvy. Ten by měl integrovat do Evropy muslimy ze zemí kolem Středozemního moře, tedy celkem kolem 150 milionů vyznavačů koránu. 

Stačí se podívat, kolik obyvatel Sýrie uteklo do zahraničí před zahájením ruských akcí v Sýrii a kolik po něm. Už jen to ukazuje ubohost lži o islámské uprchlické invazi do Evropy z důvodu ruské účasti na občanské válce v Sýrii. Kdyby USA a Turecko se svojí takzvanou umírněnou opozicí bojovaly proti Islámskému státu a nesnažily se všemožně válku protahovat, jakási uprchlická krize by vůbec nevznikla. 

Prezident Asad opakovaně nabízel svobodné volby. Jenže ty nemohou islámští teroristé a jejich sponzoři připustit, protože takzvaně umírnění teroristé by je prohráli. Válka v Sýrii je zároveň ideální záminka pro vytvoření a udržování islámské destabilizační invaze do Evropy, takže se bude protahovat donekonečna, aby proud migrantů do Evropy nezeslábl. Navíc se vydatně posiluje ekonomickými migranty a kriminálníky ze zemí, kde Rusko vůbec nepůsobí. Těch je mezi takzvanými uprchlíky většina. 

V neposlední řadě je třeba připomenout, že Turecko se snaží využít situace a vojensky zničit a definitivně zotročit Kurdy a přitom zabrat severní část Iráku s tamními ropnými poli. Kdyby Turecko se svojí obrovskou armádou a USA za zády opravdu bojovalo s Islámským státem, bylo by už dávno po válce i uprchlické krizi. 

Množí se texty, jako například nyní v Observeru, že je zde riziko světové války, kterou by vyvolali Rusové. Objevují se názory, že Putin světovou válku přivolává v souvislosti s Tureckem i Sýrií. Co k tomu říci? 

Měli bychom říci, že sílí americká válečná propaganda, která má u důvěřivých hlupáků vytvořit psychózu ohrožení Ruskem. Jejím cílem je souhlas většiny Evropanů s válkou proti Rusku, nejlépe preventivní. Stoltenberg, Obama a kdekdo jiný vykřikují v médiích, jak je Rusko roztahovačné a koho ohrožuje. Nikdo z nich ještě nevysvětlil, proč by Rusko mělo vést válku proti trojnásobně silnějšímu nepříteli. Nikdo nevysvětlil, co by tím mohlo získat. 

Pokud hledáme viníka, vždy je třeba si pokládat otázku, kdo z toho má prospěch. Rusko by z války prospěch nemělo. Co by získalo ve zchudlé, rozbité a zadlužené Evropě? Nekryté potištěné papírky známé jako euro? Trochu surovin, kterých má samo nadbytek? Ožebračené zbytky obyvatelstva a zničenou infrastrukturu? Miliony agresivních muslimů? Jaderným spadem zamořenou přírodu? To by si Putin opravdu pomohl. Rusko má stejný zájem vyvolat jadernou třetí světovou válku asi jako Španělsko nebo Nový Zéland. Pro Rusko je důležité prodávat suroviny a obchodovat, což ve válce nejde. Proto jsou tady ekonomické sankce EU jako první stupeň války. Nepopiratelným faktem je, že USA zvyšují počty svých vojáků kolem hranic Ruska, nikoli Rusko kolem amerických hranic. 

Mohou mít USA z války proti Rusku prospěch? Určitě ano, protože Rusko je od roku 1917 jejich cílem. Rusko je v současnosti vojensky nejslabší v poměru k hlavnímu nepříteli za posledních 100 let. Kdyby nemělo jaderné zbraně a účinné raketové systémy, USA by dávno zaútočily. Hlavní ztráty v takové válce by nesla Evropa včetně Ruska. Evropský prostor by se dal po válce daleko pohodlněji islamizovat a kolonizovat. Spojené státy by získaly ruské surovinové bohatství, obrovské plochy nedotčené přírody a k němu i poražené otroky. Zároveň by se dokončilo obklíčení Číny. Kdo tedy může mít zájem na válce mezi Ruskem a NATO, které je pouze výkonným nástrojem politiky USA proti Rusku? Turecko jen sehraje roli provokatéra, který má konflikt vyvolat, a dostane za to možnost islamizovat kus Evropy a obnovit islámskou Osmanskou říši. Už v devadesátých letech upozorňovaly americké zpravodajské služby, že nejnebezpečnější osobou v Turecku je islamista Erdogan. 

Slovenský premiér Robert Fico řekl pro PL, že nás kvůli migraci čeká neuvěřitelně těžký rok, a naznačil, že důvody, proč EU jedná tak pomalu, mohou být různé, třeba i to, že některé státy Unie podporují občanskou válku v Sýrii atd. Jaké motivy lze vidět za neakceschopností EU prosadit razantní řešení? 

Robert Fico je statečný vlastenec, jakého můžeme Slovákům jen závidět, stejně jako můžeme Maďarům závidět vlastence Orbána. Neztratili čest a dělají to, co je povinností každého demokraticky voleného politika, tedy ochrana vlasti, národa a obyvatel před cizími zájmy. Přitom Maďarsko a Slovensko jsou menší státy než naše republika a možnosti tamních vlastenců vůči EU jsou omezené. 

Za takzvanou neakceschopností reprezentace EU se skrývá především podpora cizích zájmů, v první řadě amerických a islámských, a to těmi, kteří mají za povinnost hájit zájmy evropských občanů. Nečeká nás těžký rok, ale ponurá budoucnost z hlediska jak bezpečnosti, tak ekonomiky. Vývoj může změnit pouze vítězství vlasteneckých stran ve volbách u nás i v jiných zemích Evropy. 

A zcela na závěr, jak to vidíte s Ukrajinou? V posledních dnech se otřásá tamní vláda, prezident Porošenko dokonce vyzval premiéra Jaceňuka k rezignaci, který to ovšem nevzal v potaz. Odstoupil nicméně generální prokurátor, strana Tymošenkové vystoupila z koalice… Jak to všechno může dopadnout?

Ukrajina se doslova rozpadá. Společnost je už příliš dlouho udržována ve stavu nacionalistické válečné psychózy a nenávisti proti Rusku. To má zakrývat katastrofální hospodářskou situaci, chyby a zločiny poledních let. Je to jen proces zahájený Majdanem a cizími odstřelovači, kteří pálili do demonstrantů i policistů. Stejný scénář začal občanskou válku v Sýrii, žádná turecká umírněná opozice. 

Politicky i hospodářsky je Ukrajina zhroucený stát, předobraz celé Evropy. Ukrajina je jen nástupištěm proti Rusku a vzorovou kolonií podle představ nadnárodních zájmových skupin, které ovládají americkou politiku. Několik oligarchů řídí rozvrácený a zadlužený stát jako svoji soukromou firmu, včetně desítek milionů ožebračených a mediálně ohlupovaných otroků. Jestli je zrovna na jevišti loutka Jaceňuk, nebo loutka Tymošenková, je úplně jedno. V případě potřeby se odhodí na smetiště a nahradí jinými. To, co se předvádí na východ od slovenských hranic, už je jen komedie na mrtvole Ukrajiny, kolonie budoucnosti oseté zfašizovanými hlupáky a geneticky modifikovanými obilovinami amerického koncernu Monsanto. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ben Kuras: Ubodaný britský poslanec a šílené pokračování kauzy. A pokrokové přejmenovávání obce Nelson

17:53 Ben Kuras: Ubodaný britský poslanec a šílené pokračování kauzy. A pokrokové přejmenovávání obce Nelson

OBZOR BENJAMINA KURASE „Není v ní nikdo, kdo by chtěl brzdit totalitní trendy EU,“ říká o budoucí vl…