Nejsme žádné Rumunsko, řekl sněmovní kandidát socdem

24.09.2021 18:03 | Rozhovor

Zdeněk Matouš je současným starostou Krupky. V nadcházejících volbách je lídrem ČSSD v Ústeckém kraji a uchází se tak o poslanecké křeslo. „My tady jako ČSSD roky bojujeme za bezplatné zdravotnictví a školství a oni by to teď všechno nejraději zrušili. Rozprodat stát a ať si lidé všechno zaplatí. To by se jim líbilo. Já říkám jasné ne,“ říká.

Nejsme žádné Rumunsko, řekl sněmovní kandidát socdem
Foto: archiv starosty
Popisek: Zdeněk Matouš, starosta města Krupka na Teplicku, člen ČSSD, kandidát do zastupitelstva Ústeckého kraje.
ODS začíná hovořit o privatizaci posledních strategických českých firem, jako je Česká pošta, České dráhy nebo Budvar. Plánují i zavedení školného. Je to podle vás cesta? 
 
Samozřejmě ani náhodou není. Podívejte se třeba na vodárenství. My tady máme část vodárenské společnosti v rukou měst a obcí, ale část je privatizovaná. Teď se řeší, aby tento strategický obor měly zase pod plnou kontrolou právě obce. Je to prostě osvědčená praxe české pravice, že bez rozmyslu cokoliv prodají a když to přestane vynášet, tak si to zase draze koupíme zpátky. Tohle odmítám a rozhodně proti tomu chci bojovat. A školné? To je úplný úlet. My tady jako ČSSD roky bojujeme za bezplatné zdravotnictví a školství a oni by to teď všechno nejraději zrušili. Rozprodat stát a ať si lidé všechno zaplatí. To by se jim líbilo. Já říkám jasné ne!
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…