Petr Hampl o nebezpečích dneška: Fašisté typu Člověka v tísni se čím dál více radikalizují. Už se ani nesnaží zastrašování oponentů skrývat. Genocida, vláda anticivilizačních extremistů

11.12.2017 19:09 | Zprávy

ROZHOVOR „Je znát, že v české společnosti přibývá nervozity. A není divu. Stále více lidí si uvědomuje, že to, co probíhá v bývalé západní Evropě, není žádné obohacení, nýbrž genocida původního obyvatelstva,“ tvrdí sociolog Petr Hampl s tím, že Češi si uvědomují neochotnost politické třídy české země bránit. Podle něj pak mají tendenci reagovat jako každý, kdo je zahnaný do kouta, tedy iracionálně a agresivně. Hampl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň řekl, že se jim nelze divit a odpovědnost padá právě na politiky a multikulturní intelektuály.

Petr Hampl o nebezpečích dneška: Fašisté typu Člověka v tísni se čím dál více radikalizují. Už se ani nesnaží zastrašování oponentů skrývat. Genocida, vláda anticivilizačních extremistů
Foto: Archiv PH
Popisek: Petr Hampl

Ještě jsme spolu nemluvili od voleb, jak vnímáte jejich výsledek? Co vypovídá o náladách voličů?

Občané České republiky neodmítli jen jednotlivé politiky typu Kalouska a Sobotky. Odmítli způsob vládnutí, politický systém, ústavu, vlastně všechno.  Masivně a jednoznačně. Jediná správná reakce na takový volební výsledek by byla zahájit diskusi co dál. Má být zavedena přímá demokracie? Nebo prezidentský systém? Nebo by stačila radikální změna volebního systému? Nebo něco úplně jiného? Co se soudnictvím? Jak přistupovat k lidským právům v době civilizačního střetu? To jsou otázky, které by měly být kladeny.

Pokud někdo za současné situace mechanicky trvá na zachování dosavadní ústavy a politického systému, ukazuje tím, že není demokrat. Když si Kalouskův blok říká „demokratický blok“, jde o nejhrubší cynismus. Ve skutečnosti jde o drsně protidemokratické uskupení, jehož jediným cílem je uchovat pro jakousi samozvanou aristokracii právo žít na úkor normálních pracujících lidí.
Ocitli jsme se v situaci, kdy můžeme mít dosavadní ústavu, nebo demokracii. Ale nemůžeme mít obojí zároveň.

A co říkáte na vyjednávání Babiše o menšinové vládě? Odpustí mu voliči, že nedokázal sestavit koalici? Jaký vliv na jeho příznivce má skutečnost, že s ním žádná ze stran nechce spolupracovat?

Teď probíhá šachová partie každého proti každému a v pozadí jsou nejspíš nějaké dohody. Zdá se, že voliči to akceptují, že žádná strana neztrácí body. Ale když nám na televizních obrazovkách ukazují tváře politiků, nemělo by uniknout pozornosti, že v pozadí probíhají zajímavější a důležitější věci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

A co s tím dělá vaše vláda?!

Podle mě nezneužívá situace, kdy jsou nějaké potraviny více žádané jen Agrofert, jak tvrdíte (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/ODS-Majitel-poslancu-ANO-si-zvysi-trzby-a-jeho-nohsledi-hazou-na-vladu-zdrazovani-772577), ale snad všichni prodejci. A můj dotaz je prostý, co jste...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeman nečekaně zasáhl do bitvy kolem České televize

9:38 Zeman nečekaně zasáhl do bitvy kolem České televize

Na oslavy konce 2. světové války do Moskvy bych jel, pokud by to alespoň jedním milimetrem přispělo …