Poslanec ODS Krejza: Pokud by to Babiš myslel s občany této země dobře, tak rezignuje a nechá kauzu Čapí hnízdo co nejrychleji vyšetřit

14.11.2018 21:24 | Zprávy

ROZHOVOR „Co ohrožuje svobodné poměry v této zemi a správné fungování společnosti, jsou zásahy do tajných služeb, Generální inspekce bezpečnostních sborů, a na pořadu dne bude výběr nového policejního prezidenta,“ upozorňuje poslanec ODS a místostarosta Litoměřic Karel Krejza. Varuje, že vše je v rukou jednoho muže – premiéra Andreje Babiše. Podezření kolem jeho syna je podle Krejzy důvodem k vyslovení nedůvěry vládě.

Poslanec ODS Krejza: Pokud by to Babiš myslel s občany této země dobře, tak rezignuje a nechá kauzu Čapí hnízdo co nejrychleji vyšetřit
Foto: ODS
Popisek: Karel Krejza

Sabina Slonková a Jiří Kubík vypátrali syna Andreje Babiše ve Švýcarsku. Na pořízeném videu tvrdí, že musel vycestovat z České republiky z donucení kvůli kauze Čapí hnízdo. Celá věc nabírá na obrátkách, co si o tom myslíte?

Z mého pohledu jde o osobní neštěstí pro syna Andreje Babiše. Je mi to lidsky nesmírně líto a informace se budeme dozvídat postupně, proto se k tomu vyjadřuji s velkou rezervou. Nejzávažnější je jedna jediná věc, a to je samotný průběh vyšetřování. Pokud se dozvídáme, že se policie zabývala údajným únosem syna Andreje Babiše a konstatovala, že nešlo o únos, je mi divné, proč ho policie nebyla schopná vyslechnout v kauze Čapího hnízda. Neumím to pochopit a naznačuje to, že vyšetřování probíhá nestandardně. Nehodnotím, zda je, či není vinen, ale podle mne je to nestandardní. Vyšetřování se navíc táhne už dva roky a za dva roky nebyli schopni vyslechnout důležitého svědka.

Je tedy oprávněné vyvolávat hlasování o nedůvěře vlády?

V této situaci ano.

Případně, znamená to, že by měl Andrej Babiš rezignovat na svoji funkci? Je to už několikátý případ, kdy výzvám k rezignaci čelí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Evropa

Fakt věříte tomu, že Evropa bude schopná vybudovat nějaký efektivní obranný pakt? Bude tu evropská armáda? Taky tvrdíte, že jak je Evropa jednotná, ale třeba při hlasování v EU jsme spíš svědky opaku. Podle čeho tak soudíte? A jak věřit, že Evropa bude garantem bezpečnosti, když třeba dosud ani nedo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čínská cesta s evropským nařízením. Libor Vondráček probral i Ústavní soud

20:02 Čínská cesta s evropským nařízením. Libor Vondráček probral i Ústavní soud

Je znak totalit, že nemají právo formulované přesně, ale nechávají ho na výkladu soudu, říká pro Par…