Přestaňme už konečně nadávat u piva a choďme k volbám, vyzývá šéf Soukromníků Bajer

07.05.2016 16:03

ROZHOVOR Nejsme vidět v regionálních médiích, neboť nejsme součástí dohod, které uzavírá konkurence. Vláda zapomněla na novelizaci evropských norem. V Pardubickém kraji nemáme Valentu, tak ho nahrazujeme trpělivou prací. Felix Slováček dalším kandidátem do Senátu.V Bruselu sedí vyděrači. Referendum o vystoupení z Unie by mělo být. Naším největším soupeřem v Pardubickém kraji bude ANO a ČSSD. To říká přeseda Strany Soukromníků Petr Bajer.

Přestaňme už konečně nadávat u piva a choďme k volbám, vyzývá šéf Soukromníků Bajer
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany soukromníků ČR Petr Bajer

V Pardubickém kraji, kde jste lídrem koalice Soukromníků a Svobodných, jsou preference v tuto chvíli těsně nad pěti procenty. Jsou však slyšet hlasy, že nejste jako Soukromníci příliš vidět. Pokládáte to za relevantní názor?

Nepokládám. Pracujeme s tím, co je nám umožněno. Probíhá kontaktní kampaň ve formě setkávání s občany kraje na kulturních a společenských akcích, pořádáme besedy s občany (Pardubice a Chrudim již proběhly, nyní Ústí nad Orlicí), využíváme nově spuštěného společného webu a facebooku. Je vytvořen rozpočet kampaně a z něho vychází harmonogram akcí pro veřejnost. V Pardubickém kraji naši několikaletou práci již občané vnímají a vědí o nás. Toho důkazem jsou zastupitelé, radní, místostarostové a starostové, kteří byli zvoleni v komunálních volbách. Jejich práce s voliči též potvrzuje, že jejich volba byla správná. Je samozřejmé, že nejsme vidět v regionálních médiích. Nemáme totiž tu možnost, abychom využili skrytou reklamu, placenou nikoli těmito politiky, případně otištěnou zdarma, na bázi různých dohod. To je skutečnost, kterou vidí každý soudný čtenář při pohledu do tiskovin. Proto při maximálním využití rozpočtu na kampaň musí každý náš člen, či sympatizant přinést něco navíc. A maximálně obětovat volný čas pro volební kampaň.

Kampaň před krajskými volbami více méně již začala. Soukromníci se prezentovali v minulých měsících zejména atakem proti EET a kontrolnímu hlášení DPH. To už je minulost. Co v Pardubickém kraji hýbe v tuto chvíli občany?

Určitě se jedná v první řadě o zpoždění v budování rychlostní komunikace R35. Vláda podle svého hesla ,,Nekecáme-makáme" zapomněla na novelizaci evropských norem (EIA). Bude je zpožděně aplikovat do i již rozběhlých projektů a tím se termín zhotovení staveb razantně posune.

Největší oblibě se koalice Soukromníků a Svobodných  těší především ve Zlínském kraji. Je to dozajista i díky senátorovi Ivu Valentovi, jenž je klíčovým sponzorem strany Soukromníků a v regionu je vnímám pozitivně. V Pardubickém kraji takovou výhodu Soukromníci nemají. Čím to nahrazujete?

Trpělivou prací pro veřejnost. A to nikoli jen po dobu volební kampaně, ale po celé volební období. Pořádáme různé kulturní, společenské a sportovní akce, setkávání s podnikateli, kde nejen vyslechneme jejich názory, ale snažíme se jim v problémech pomoci atd. Zajišťujeme sponzory pro některé neziskové organizace a kulturní, či sportovní akce. Máme otevřenou kancelář pro veřejnost v sídle strany, kde jsme připraveni vyslechnout a pomoci každému, kdo nás o to požádá. Kroků, které podnikáme je prostě mnoho.

Trochu usnulo další představování kandidátů do senátních voleb za Soukromníky. Asi nejviditelnějším je zatím exprimátor Prahy a bývalý velvyslanec ČR v Rakousku Jan Koukal. Obsadíte třeba v rámci krajské koalice se Svobodnými všech 27 senátních obvodů?

Krajské koalice jsou podepsány pouze ke krajským volbám, senátní neřeší. Společného kandidáta do Senátu máme zatím pouze jednoho. Je jím pan Milan Vodička v obvodu Kutná Hora. Z nových kandidátů mohu jmenovat například Pavla Havlíčka. Jedná se o živnostníka - řezníka z Klatov, známého bojovníka za práva živnostníků. Dalším novým nezávislým kandidátem, se kterým jednáme a bude kandidovat pod naší značkou, je pan Felix Slováček, kterého jistě nemusím představovat. S dalšími vhodnými kandidáty jednáme a představíme je na chystané tiskové konferenci na začátku června, kdy představíme lídry v krajích, kde jdeme do voleb samostatně. V obvodech, kde nepostavíme vlastní kandidáty, jednáme o podpoře kandidátů jiných politických stran.

Evropská komise znovu rozehrává kvóty na migranty. V Bruselu zazněl neuvěřitelný výrok, že kdo nebude chtít přijmout kvóty na migranty, ten se může vykoupit, a to skoro sedmi miliony korun na jednu osobu. Jak byste tento nápad okometoval?

Jako vydírání zemí Evropské unie, které nechtějí přistoupit na diktát v podobě kvót a "pokutování" zemí, které opravdu hájí zájmy většiny svých obyvatel.

Parlament nakonec neprojednával bod, aby se u nás uspořádalo referendum o vystoupení ČR z Evropské unie. Jste podporovatelem tohoto návrhu ze strany Úsvitu - Národní koalice?

Jednoznačně ano. Je přece nutné hájit zájmy většiny obyvatel naší země. Není možné, aby menšina vychovávala a rozhodovala o osudu většiny. To však musí pochopit především český občan a referend a voleb se zúčastnit. A ne jen nadávat u piva.

Kdo myslíte, že je v rámci krajských voleb největším soupeřem koalice S plus S?

Našim soupeřem jsou především ANO a ČSSD, v Pardubickém kraji pak Koalice pro Pardubický kraj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Petrů

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ohrožená demokracie? Především proto, že v médiích se „tlačí“ jen „jediný správný“ názor, zahřmělo od Šichtařové

16:02 Ohrožená demokracie? Především proto, že v médiích se „tlačí“ jen „jediný správný“ názor, zahřmělo od Šichtařové

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Zatímco to, že někdo má děti, je jakási zásluha a pomůže to celé společ…