Putin to dělá dobře a Rusové ho přijali. Zaorálek neví, co říkal včera, pravil exporadce Klause Tomáš Haas

05.03.2014 4:41 | Zprávy

ROZHOVOR Bývalý poradce exprezidenta Václava Klause a expremiérů Mirka Topolánka a Jana Fischera Tomáš Haas míní, že Rusko je v dnešní době v řadě ohledů pravicovější a kapitalističtější než socialistická EU a USA. Upozorňuje na to, že na Ukrajině nejde o boj o demokracii, ale v nové ukrajinské vládě jsou dominantní neonacisté. EU podle něho pouze přilévala olej do ohně. Vladimir Putin je podle něho velmi racionální člověk a v případě Krymu mu jde především o černomořskou flotilu.

Putin to dělá dobře a Rusové ho přijali. Zaorálek neví, co říkal včera, pravil exporadce Klause Tomáš Haas
Foto: MK
Popisek: Tomáš Haas

Na internetu jsem četl jeden blog, který měl titulek: Obama mluví jako Brežněv a Putin jako Reagan. Vy jste také napsal článek o tom, že tradiční hodnoty a obhajoba kapitalismu je dnes vidět spíše z Ruska, zatímco EU a USA podporují socialismus, a EU založili komunisté typu Altiera Spinneliho a půlka dnešních eurokomisařů jsou bývalí komunisté či maoisté a radikálové z šedesátých let. A že když to tak půjde dál, nebude pro nás volba mezi Západem a Východem, ale spíše volba, jaký Východ... Není tomu tedy dnes, že tradiční západní hodnoty, které hlásal třeba Reagan a Thatcherová – svobodné podnikání, občanské svobody a tradiční rodinné a křesťanské hodnoty – dnes vidíme spíše v Rusku a v USA a EU spíše centralizovanou ekonomiku, potlačování občanských svobod a špehování lidí a útok na tradiční hodnoty rodiny a národa? Říkalo se, že Sovětský svaz či Rusko je Říše zla. Nepřevrátilo se to dnes?

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Lukáš Petřík

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel v roce 1989 na stejné pozici jako Putin. Válka na Ukrajině se ale blíží konci. To nám řekl Josef Mašín

12:00 Pavel v roce 1989 na stejné pozici jako Putin. Válka na Ukrajině se ale blíží konci. To nám řekl Josef Mašín

„Petr Pavel byl od svého mládí veden svým otcem v duchu komunistické strany a věrnosti k Sovětskému …