Seďa z ČSSD: Ukrajinci jsou šikovní, naši zemi obohatí. Proti Rusku se musíme připravit na všechny hrozby

15.02.2017 10:44 | Zprávy

ROZHOVOR Ani nové americké vedení Rusku „Krym“ neodpustí. Myslí si to poslanec Antonín Seďa (ČSSD). V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz dále uvádí, že příliv ukrajinských pracovníků může jednak naši zemi obohatit a pomoci k vyřešení desítek tisíc volných míst, na druhé straně však tyto vesměs vyškolené síly budou na Ukrajině bezesporu chybět. Samostatným problémem je pak bezpečnostní otázka. Ukrajinská armáda by se pak měla dále profesionalizovat a posílení východního křídla NATO je podle Sedi „spíše symbolické gesto“.

Seďa z ČSSD: Ukrajinci jsou šikovní, naši zemi obohatí. Proti Rusku se musíme připravit na všechny hrozby
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

Jak vidíte vztahy Trump–Putin ve vztahu k Ukrajině? Bude kyjevská vláda „odsunuta na druhou kolej“ nebo – vzhledem k anexi Krymu – budou podle vás pokračovat americké restrikce vzhledem k Ukrajině?

Podle posledního vyjádření zástupkyně USA v RB OSN i podle slov prezidenta Donalda Trumpa budou Spojené státy trvat na navrácení Krymu Ukrajině. Proto také pokračují ekonomické sankce vůči Ruské federaci. Co se týče Ukrajiny samotné, tak podle mého názoru zesílí politický tlak USA a EU k ukrajinské vládě a panu prezidentovi Petro Porošenkovi, aby daleko více pokročila Ukrajina v reformách a v boji proti korupci. Je nutno si uvědomit, že ze strany Západu se poskytuje velká finanční i odborná pomoc.

Nepřenechají Spojené státy Ukrajinu EU? Na spadnutí je sice bezvízový styk, ale na druhou stranu například Nizozemí se vzepřelo a je stále proti...

Je logické, aby evropské problémy pomáhala více řešit EU. Bezvízový styk je politické rozhodnutí, které deklaruje daleko větší spolupráci i vzájemnou důvěru. Nicméně je jasné, že členské země EU nejsou jednotné, a to nejen k tomuto kroku, ale i ve vztahu k Ruské federaci. Příklad Ukrajiny ukazuje, že Evropské unii schází společná zahraniční politika. Osobně předpokládám, že proces demokratizace na Ukrajině bude pokračovat a bude záležet pouze na Ukrajincích samotných, zda jejich úsilí k integraci do EU či NATO bude úspěšné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Václav Fiala

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Proč není veřejnou informací rozhodnutí ministerstva o zrušení nějaké VŠ?

Podle mě by to mělo být veřejné. Jde třeba o soukromou Vysokou školu aplikovaného práva. Nemohl byste třeba vy zjistit a říci, proč byla uzavřena? Shodou okolností tam totiž studovali i někteří politici, kteří se zrovna nemají k tomu, uveřejnit svou bakalářskou práci. Ostatně neměla by ta být veřejn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To je za hranou.“ Nápis na billboardu SPOLU. Kovářová varuje

17:00 „To je za hranou.“ Nápis na billboardu SPOLU. Kovářová varuje

„Jako by si přáli víc mrtvých.“ Senátorka Daniela Kovářová v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nešet…