Sundané sako? Zoufalství. Okamura se zle otřel o Fialu
16.11.2024 18:11 | Rozhovor
Premiér má velmi plastický charakter a servilní vlezdoprdelistickou povahu. Tak zhodnotil Tomio Okamura pózování premiéra Fialy s telefonem, kterým měl hovořit s Donaldem Trumpem. I jiné fotografie, které ministerský předseda tento týden pořídil, podle Okamury ukazují, že Petr Fiala snad musí žít na jiné planetě než jeho spoluobčané.
Foto:
Hans Štembera
Popisek: První řádná schůze sněmovny po letních prázdninách. Promluví ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš o stavu digitalizace stavebního řízení
reklama
Jedna fotografie na sociálních sítích Petra Fialy v tomto týdnu zazářila více než jiné. Ta s telefonem, u které informuje o svém telefonátu s Donaldem Trumpem a jak si s nově zvoleným prezidentem USA povídal o Praze. V kontextu toho, jakou zahraniční politiku jeho vláda celé předcházející tři roky prováděla – dá se tomuto postoji premiéra vůbec věřit?
V podstatě ano, Donalda Trumpa sice Fiala nepodporoval, ale premiér má velmi plastický charakter a servilní vlezdoprdelistickou povahu. Čeští premiéři v posledních letech vytrvale lezli a lezou Washingtonu do míst, kam slunce nesvítí. Všimněte si, že poslední roky všichni naši premiéři stvrzují loajalitu jak americkým prezidentům, tak dalším svým šéfům – létají líbat prsten i do sídla CIA v Langley. Otevřeně lidem deklarují, kdo je řídí. Díky tomu jsou pro mne předvídatelní.
Ale pokud tu máme loutky, které řídí jedna ruka z Bruselu a druhá z Washingtonu, pak je naprosto jedno, která loutka vládne, protože stále bude u nás vládnout Washington a Brusel.
Myslíte, že nezáleží na tom kdo vládne v USA? Trump je přece jiný než Biden.
Naopak – na tom, kdo tam vládne, sakra záleží. O mně je všeobecně známo, že podporuji Donalda Trumpa. Chci mír a prosperitu – ne válku a bídu. Ale obvykle to není prezident, kdo vládne. Kampaně prezidentů i jejich stran financují a řídí de facto stejné skupiny – je to finanční a zbrojně průmyslový komplex. Ano, jednotliví prezidenti mohou mít v určitých ohledech jiné přístupy, jiné cíle a prostředky, ale priority jsou stále stejné – těmi jsou zisky skupin, které vládu v USA řídí.
Donald Trump jak v předcházejících volbách, tak i dnes přinášel a přináší radikální myšlenky – ty jsou ovšem radikální z pohledu bruselského pseudoliberála. Ukončení války na Ukrajině, výměnou za uznání lidského práva Rusů na Donbasu a v Luhansku na svrchovanost, je logický krok. Válka je ztracená – není naděje ji vyhrát a každý den války znamená jen zbytečné mrtvé a zbytečné výdaje, které v tuto chvíli USA potřebují úplně jinde.
Já v nich také nevidím moc žádný přínos - ani pro Ukrajinu. Na druhou stranu, nebylo by horší nedělat nic, když Rusko rozpoutalo válku? Nebo co byste udělal vy, kdybyste byl teď ve vládě? A věříte, že Trump letos válku ukončí?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
Sledujte počínání Fialy ve funci premiéra,, novasova
, 16.11.2024 18:40:11
na kterou vůbec nestačí. On tam jenom tak nějak vegetuje. Premiér země musí mít jasně stanovenou koncepci výje země po všech stránkách, to je po všech ministerstvech a to předem připravenou na celou dobu svého vládnutí.. Musí mít zpracovan harmonogram plnění základních směrů na jednotlivých ministerstvech a při pravidelných jednáních kontrolovat jejich plnění. Tak, jak to dělá šéf gigandického podniku. A když jednotliví ministři nejsou schopni vypracovat nejdůležitější úkoly pro stát a pro jejich období vládnutí, musí je vyměnit. To je řídící činnost předsedy vlády. Ale o tom nemá ubohý diletant Fiala ani náznak vědomostí. Způsobuje svým chaotickým " nicneděláním " Česku jenom škodu.