Celoplošná deratizace se v Pardubicích provádí jednou za dva roky, v mezidobí ji doplní dílčí deratizace, kdy jsou nástrahy pokládány do kanalizace a na místech, kde byl pozorován zvýšený výskyt hlodavců. Díky této „taktice“ se městu daří bránit přemnožení potkanů a krys, kteří jsou také přenašeči nebezpečných chorob.
hlodavci „Neexistuje jednotná metodika, jak proti hlodavcům bojovat. Některá města dělají celoplošnou deratizaci jednou za čas, většinou v době, kdy se již potkani přemnožili. Nám se osvědčil způsob, kdy celoplošnou deratizaci střídá pokládání návnady do ohnisek s větším výskytem hlodavců. Snažíme se tak snížit populaci pod práh přijatelnosti. Zbavit se jich úplně se nám ale nepodaří, potkani jsou velmi inteligentní a přizpůsobiví,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí magistrátu Miroslav Míča.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV