Aš: Dvojky v historii města

03.02.2022 21:21 | Tisková zpráva

Město Aš si letos připomíná 150. výročí od povýšení z městyse na město. Nový statut Aš získala proto, že v roce 1872 počet obyvatel dosáhl 10 tisíc. Toto výročí není ale jediným, které stojí za zmínku. Stejně významným datem je rok 1322, které připomíná sedmisté výročí Ašska v Království českém.

Aš: Dvojky v historii města
Foto: wikipedia
Popisek:

Rok 1872 nebyl významným jen kvůli povýšení Aše na město, ale také tím, že nově postavený katolický kostel byl tento rok vysvěcen, přesně 24. 9. 1872.

Dalším kulatým výročím se připomíná naše muzeum, založené v roce 1892, tedy před 130 lety. Ve stejném roce byla v Aši otevřena hudební škola.

V roce 1902 byla zahájena stavba rozhledny na vrchu Háj. Od slavnostního kopnutí do země uplynulo letos 120 let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Nová škola T. G. Masaryka se blíží, v kasárnách startují práce

7:17 Pardubice: Nová škola T. G. Masaryka se blíží, v kasárnách startují práce

Radní schválili vyhlášení soutěže na stavební firmu, která má školu v areálu bývalých kasáren postav…