Aš: Projekt Spokojení Ašákovi má podpořit mladé

29. 1. 2020 8:38

Ašská radnice hledá způsob, jak přesvědčit mladé lidi, aby ve svém městě zůstávali a neodcházeli do vnitrozemí. Chystá škálu opatření, která by měla napomoci tento trend zastavit či alespoň zmírnit. Základní obrysy nastínila na tiskové konferenci Mgr. Kamila Černá, členka Rady města Aše.

Aš: Projekt Spokojení Ašákovi má podpořit mladé
Foto: wikipedia
Popisek:
reklama

Jak uvedla, v první fázi bude probíhat sběr dat. Proběhne několik besed s občany (tři besedy jsou plánovány na květen) a studenty gymnázia, na kterých se bude řešit problematika bydlení (pozn.: právě k dostupnějšímu bydlení je směřována současná snaha radnice, která pro nejbližší období chystá výstavbu 50 obecních bytů a zasíťování několika lokalit pro individuální bytovou výstavbu), pracovního uplatnění, dostupnost zdravotní péče, atd. Proběhne také několik anket, lidé budou dotazováni například na to, jaké služby a možnosti jim ve městě nejvíce schází, kam a do jakých úlev či podpor pro mladé rodiny by měly být směřovány veřejné prostředky.

Projekt, pracovně nazvaný „Spokojení Ašákovi“ je jakýmsi protipólem Programu Senior, který v Aši běží už řadu let a zdejším seniorům umožňuje využívat balíčku dotovaných služeb.

Přestože z Aše mladí odcházejí, na počet obyvatel to zatím vliv nemá. Jsme jedním z mála měst v regionu, kde se jejich počet každoročně zvyšuje. Přírůstek zde obstarávají přistěhovalí. Obyvatelstvo našeho města, stejně jako ve zbytku republiky, ale rychle stárne. Zatímco v roce 2001 byl průměrný věk obyvatel Aše 37.5 roku, v současné době je to okolo 41,5 roku.

Projekt „Spokojení Ašákovi“ bude prezentován na samostatném webu, který je v přípravě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Dopravní podnik zintenzivní spojení na lince 8

21:16 Ostrava: Dopravní podnik zintenzivní spojení na lince 8

Od března začne platit nový jízdní řád Dopravního podniku Ostrava. Výrazně zintenzivní dopravní spoj…