Aš: Střední opravy komunikací startují, nyní se vybírají zhotovitelé

22.02.2019 12:09

Obce Mokřiny a Doubrava a v Aši ulice U Sadu, Slovanská a Sibiřská. To je seznam míst, kde se mají v tomto roce v rámci tzv. středních oprav opravit vozovky či chodníky.

Aš: Střední opravy komunikací startují, nyní se vybírají zhotovitelé
Foto: wikipedia
Popisek:
reklama

Oprava chodníku v Mokřinách, kde vymění povrch a obrubníky, je připravována pro úsek od křižovatky ulic Komenského a Příční po bývalou školu (700 m). Stejnou opravou projde také chodník v Sibiřské, a to od od křižovatky s ul. Studentská po hranice katastru s obcí Krásná (326 m). V ulici U Sadu se opraví povrch vozovky a vyrovnají obrubníky, a to po celé její délce, tj. od křižovatky s Hlavní až po ulici Na Vrchu. Ve Slovanské ulici se připravuje kromě opravy vozovky také přeložení chodníků, také v celé její délce.

Z našich obcí se mělo letos dostat ještě na Doubravu a Kopaniny, kde se k opravě připravuje několika úseků, a Horní Paseky. Na lepší cesty se mohou těšit jen Doubravští. Kopanin se opravy zatím týkat nebudou, protože zde ČEZ připravuje rekonstrukci distribuční sítě. Zatím se neuskuteční ani plánovaná oprava parkoviště v Horních Pasekách, kde jsme ve fázi přípravy projektová dokumentace.

Metoda středních oprav spočívá ve výměně povrchu vozovky, vyrovnání a výměně obrubníků a výměně povrchu chodníku. Pro tento způsob oprav jsou vhodné jen některé komunikace, jinde je nutné provést celkovou opravu dle projektové dokumentace, tedy i s výměnou konstrukčních vrstev a inženýrských sítí.

Zatímco dosud střední opravy připravovala městská společnost Ašské služby, od letošního roku je příprava a realizace oprav v režii pracovníků odboru správy majetku a investic.

Plán středních oprav na rok 2019 schválila Rada města Aše na schůzi konané dne 5. 12. 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hodonín: Začíná stavba odkanalizování Výhonu. Čekají nás částečné uzavírky

21:49 Hodonín: Začíná stavba odkanalizování Výhonu. Čekají nás částečné uzavírky

S novým rokem začaly stavební práce dlouho připravovaného projektu odvedení dešťových vod z území Vý…