Benešov: Město se stará o své domy a byty

16.01.2020 6:32

Město Benešov si zachovalo vzhledem ke své velikosti poměrně rozsáhlý bytový fond, vlastní celkem 78 bytových domů, z toho jsou 4 domy s pečovatelskou službou. Péče a údržba těchto domů se skládá z mnoha různorodých činností, oprav a zásahů. V roce 2019 jich bylo realizováno téměř 2 500.

Benešov: Město se stará o své domy a byty
Foto: wikipedia
Popisek: Benešov
reklama

Nemůžeme zde uvést úplně všechny činnosti, které úředníci technické správy Odboru správy majetku organizovali a zajišťovali. Podstatnou část těchto oprav tvoří kompletní rekonstrukce uvolněných bytů, tak aby mohly být opět pronajmuty novým nájemcům. V roce 2019 bylo takto rekonstruováno 48 bytů v majetku města.

Další podstatnou součástí údržby bytového fondu jsou různé revize, které ukládají příslušné zákony. Pro příklad uvádíme pravidelné revize elektrických rozvodů ve společných prostorech bytových domů (elektro revize v jednotlivých bytech jsou povinností nájemce). Kontroly komínů a kamen na tuhá paliva. Periodické kontroly kotelen, servisní prohlídky plynových kotlů (servis a revize plynových spotřebičů a kotlů v bytech jsou též povinností nájemce). Doplnění hasicích přístrojů do společných prostor bytových domů na základě revizních správ. Odborné zkoušky a inspekční prohlídky výtahů.

Další podstatnou částí údržby bytových domů jsou plánované rozsáhlejší opravy. Výměna vodorovných a svislých rozvodů vody v domech. Výmalba společných prostor, takto byly v roce 2019 vymalovány společné prostory v některých domech v ulici Pražská, Nová Pražská, Vlašimská, J. Švermy, J. Horáka a plánují se další. Probíhaly výměny podlahových krytin ve společných prostorech bytových domů. Tyto opravy jsou vždy realizovány po ukončení investičních akcí výměně oken a výtahu.

V minulém roce byly přeladěny všechny antény tak, aby proběhl plynulý přechod na nové vysílání.

Náročnější, i když na první pohled malou opravou je výměna starých poštovních schránek za nové. Tato akce musí vždy proběhnout tak, aby nebylo omezeno doručování korespondence našim nájemcům.

Za zmínění také stojí revizní kontrola funkčnosti tzv. suchovodů (rozvod pro tlakovou vodu pro případné použití při zásahu hasičů), kterými jsou opatřeny některé bytové domy. Řešení ucpaných dešťových svodů nebo instalace domovních nástěnek.

Bohužel poměrně často musí úředníci řešit vandalismus např. poškození dveří u výtahu nebo jiné ničení majetku města.

O domy a byty se staráme s péčí dobrého hospodáře, přesto nemůžeme ovlivnit veškeré situace, které přináší bydlení v domě s více sousedy, proto opakovaně doporučujeme všem našim nájemcům mít sjednané pojištění své domácnosti. Jednání se sousedy pokud dojde např. k zatečení vody po chybném zapojení pračky nebo myčky je pak vždy jednodušší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Město požaduje důkladné vysvětlení uvažovaných kroků České pošty

17:39 Jihlava: Město požaduje důkladné vysvětlení uvažovaných kroků České pošty

Manažeři České pošty oznámili primátorce Jihlavy svůj záměr slučovat a uzavírat některé svoje pobočk…