Bezbariérová Olomouc má ocenění z Bruselu

07.12.2011 8:24 | Zprávy

Dnes po poledni byly v Bruselu vyhlášeny výsledky soutěže Access City Award 2012. Olomouc, která se do soutěže přihlásila s projektem Bezbariérová Olomouc, získala speciální ocenění za informování, komunikaci a nové technologie, kterými pomáhá zvyšovat kvalitu života osob se zdravotním postižením. Cenu v Bruselu převzal primátor města Martin Novoný společně s manažerkou projektu Bezbariérová Olomouc Janou Čukovou a vedoucím odboru sociálních věcí Michalem Majerem.

Bezbariérová Olomouc má ocenění z Bruselu
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

„Z ceny máme samozřejmě obrovskou radost. Bezbariérová Olomouc je důležitý projekt a my jsme velmi rádi, že v záplavě přihlášených vyniknul natolik, že jsme dnes mohli převzít toto ocenění. Atmosféra během slavnostního ceremoniálu v Bruselu byla velmi důstojná a příjemná. Ceny předávali víceprezidentka Evropské komise Viviane Reding a jediný sluchově postižený člen Evropského parlamentu Ádám Kósa," popsal dojmy z dnešního předávání primátor města Olomouce Martin Novotný.

Olomouc se jako jediné město z České republiky dostala do nejužšího výběru osmi finalistů z celkem 114 měst z 23 zemí Evropské unie. Nyní se může pyšnit cenou za komunikaci s osobami se zdravotním postižením, která oceňuje nelehkou práci mnoha lidí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olomouc.cz

Migrace

Kritizujete Rakušana za jeho migrační pakt. Na druhou stranu, jak jste si s migrací poradili vy? Co jste udělali proto, abyste zabránili nelegální migraci? Vy jste byla ministryní před Rakušanem a podle mě jste si vedla stejně špatně

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Kouzelný svět fantazie a hravosti zaplnil Loucký klášter od května do září

22:05 Znojmo: Kouzelný svět fantazie a hravosti zaplnil Loucký klášter od května do září

Znojmo se v letošní turistické sezóně stane dalším zastavením putovní výstavy IMAGINÁRIUM, kterou vy…