Blansko: V Kamnářské ulici vzniknou desítky nových parkovacích míst

25.08.2019 15:03

V pondělí 2. září začíná kompletní rekonstrukce Kamnářské ulice, která je druhou etapou regenerace sídliště Zborovce. Stavební práce by měly trvat zhruba 100 dnů, tedy do 11. prosince. Generálním zhotovitelem je firma Eurovia CS, a.s. Jak už dříve uvedl blanenský starosta Jiří Crha, při rekonstrukci dojde k přeložkám inženýrských sítí a vybudování desítek nových parkovacích míst.

Blansko: V Kamnářské ulici vzniknou desítky nových parkovacích míst
Foto: Blansko.cz
Popisek: Blansko
reklama

„Kvůli dokončení stavby ve zmíněném termínu je nutné celou Kamnářskou ulici kompletně uzavřít. Žádáme proto obyvatele, aby nejpozději do neděle 1. září přeparkovali svá auta. Po dobu výstavby bude zřízeno dočasné parkoviště při širokém chodníku mezi bytovými domy v Kamnářské a Cihlářské ulici,“ upozornil Jiří Svoboda z odboru investičního a územního rozvoje.

Kromě toho je podle něj nutné přeparkovat také auta ze soukromého parkoviště u bytových domů Kamnářská 2A až 2F. Oznámení o zahájení stavby včetně situačních plánků by mělo být vyvěšeno na dveřích a vývěskách bytových domů v Kamnářské ulici.

Na plánku jsou vyznačena náhradní parkovací místa, kde budou stát auta po dobu stavby. Kamnářská ulice bude kvůli rekonstrukci přes tři měsíce uzavřena.

„Při spodní straně této ulice se parkuje podélně. Při rekonstrukci tam přibydou nová kolmá parkovací stání. Celkem v Kamnářské ulici bude po rekonstrukci 107 parkovacích míst, z toho čtyři pro motocykly a šest pro invalidy,“ uvedl starosta Jiří Crha. Momentálně je v Kamnářské ulici oficiálně 45 parkovacích míst a k tomu je třeba přičíst další auta, která tam – jak už bylo zmíněno – stojí podélně.

Kvůli rozšíření parkovací kapacity se posune vozovka a chodníky a budou se tam stavět opěrné gabionové zídky, za nimiž se vysadí keře. Posun si vyžádá skácení asi čtrnácti stromů, které budou zcela nahrazeny novou výsadbou.