Blansko: Za úklid po silvestrovské noci školák dostal od města dárky

04.01.2022 7:35 | Tisková zpráva
autor: PV

Nebylo mu lhostejné, jak po silvestrovské noci vypadala rekreační oblast Palava, a sám od sebe se pustil do úklidu.

Blansko: Za úklid po silvestrovské noci školák dostal od města dárky
Foto: Blansko.cz
Popisek: Blansko

Hned v sobotu dopoledne začal sbírat zbytky rachejtlí a petard a další pozůstatky po nočních návštěvnících. Za svůj postoj pak skaut Pavel Matuška, který je žákem šesté třídy základní školy ve Dvorské ulici, dostal od města poděkování a drobné dárky.

„Jsem skaut a nemám rád nepořádek, který je někde v přírodě. Původně jsem šel uklidit po ohňostroji, který jsme měli my. Nepořádek byl ale všude kolem, tak jsem začal uklízet. Na hrázi přehrady toho bylo opravdu hodně, takže všechno, co se dalo uklidit, tak jsem tam uklidil,“ popsal školák, který poděkování a dárky od města převzal od blanenského radního Iva Stejskala před celou třídou.

Právě on si chlapce, který na Palavě uklízel zbytky po silvestrovské noci, všiml. Hned mu bylo jasné, že nezištný čin školáka si zaslouží ocenit. „V přírodě je relativně velký nepořádek a lidé často něco odhodí, aniž by si pravděpodobně uvědomovali, že nepořádek po nich musí někdo zase uklidit. Ocenění Pavlova přístupu může být motivací i pro ostatní děti, hlavně proto, aby sami neznečišťovaly přírodu a pokud nějaký nepořádek uvidí, aby se ho snažily uklidit,“ vysvětil Ivo Stejskal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Projekt E6

Narovinu věříte tomu, že ať by byl u vlády kdokoliv, že by těch 6 zemí stálo o to, aby se do projektu zapojila i ČR? Já myslím, že o nás v EU nestojí. A co říkáte na to, jak se EU čím dál víc štěpí a vytváří se uvnitř ní jakési koalice států? Není to úplně v rozporu s tím, proč EU vznikla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Vedení města poděkovalo mladým zachráncům

11:28 Ústí nad Labem: Vedení města poděkovalo mladým zachráncům

Primátor Petr Nedvědický a jeho náměstek Tomáš Vlach přivítali na ústeckém magistrátu tři mladíky, k…