Bohumín: Dnes se otevřela knihovna, Hobbypark i Mauglího labyrint

12.04.2021 19:31

Konec nouzového stavu a částečné uvolnění protipandemických restrikcí se projevilo i v Bohumíně. Provoz obnovily pobočky místní knihovny a otevřely se volnočasové areály Hobbypark a Mauglího labyrint, které byly pro veřejnost od začátku března uzavřeny.

Bohumín: Dnes se otevřela knihovna, Hobbypark i Mauglího labyrint
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

Knihovna zprovoznila od pondělí 12. dubna všechny pobočky, a to podle klasické provozní doby. „Určitá omezení nicméně platí dál, například musíme udržet 15 metrů čtverečních plochy pro jednoho návštěvníka. V knihovně se budou pouze půjčovat a vracet knihy, nebude možné využívat veřejný internet a počítače, nepořádáme ani workshopy či kurzy pro děti,“ uvedl ředitel městské kulturní agentury K3 Bohumín Karel Balcar s tím, že povinné jsou nadále respirátory, rozestupy a dezinfekce. K dispozici je čtenářům dospělé i dětské oddělení a Teen zóna na centrálním pracovišti v Novém Bohumíně. Podle výpůjčních hodin jsou přístupné i pobočky ve Starém Bohumíně, Záblatí a Skřečoni. „Službu výdejní okénko a rozvoz knih jsme ukončili,“ doplnil Balcar.

Anketa

Je vám líto, že Tomáš Petříček končí na ministerstvu zahraničí?

hlasovalo: 13148 lidí

S koncem lockdownu se pro veřejnost otevřel i oblíbený venkovní areál pro zábavu dětí i dospělých Hobbypark, a to včetně Mauglího stezky a ranče, dopravního hřiště a posilovny pod širým nebem. Děti se mohou zabavit i v nedalekém Mauglího labyrintu, což je stromové bludiště z 1 300 habrů s dřevěným hradem, návštěvníci jej najdou u křižovatky Janáčkovy a Družstevní ulice. Zavřeno naopak musí zůstat aquacentrum a obě sportovní haly.

„Vzhledem k tomu, že je veřejnost nemůže dlouhodobě využívat, jsme se rozhodli prodloužit platnost loňských permanentek až do konce letošního roku,“ řekl šéf městské sportovní společnosti Bospor Jan Resler. Nadále zůstává zavřená i mycí linka aut BM servisu u křižovatky ulic Studentská a Jana Palacha.

Vláda mimo jiné povolila pořádat i farmářské trhy, do města se tak vrací Slezský rynek. Možnost nakoupit pečivo, maso, uzeniny, sýry, mléčné výrobky a rukodělné výrobky budou mít lidé ve středu 21. dubna od 8 do 16 hodin na náměstí T. G. Masaryka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Město dokončilo dvě akce, spolufinancované z rozpočtu kraje

20:12 České Budějovice: Město dokončilo dvě akce, spolufinancované z rozpočtu kraje

První akcí byl projekt s názvem „Ošetření kamenné desky hrobu Johanna Lampla přichycené ke vnitřní …