Do akce vyrazila skupinka policistů, hasičů, hygieniků i úředníků. Policisté prověřovali totožnost ubytovaných a pátrali po hledaných osobách. Hygiena se zaměřila na dodržování čistoty a hasiče zajímaly únikové východy i hasicí přístroje. Stavební úřad zase v ubytovnách zjišťoval, zda počet ubytovaných odpovídá limitům a zda se v nich například nenacházejí místa, která slouží k ubytování i bez předchozí kolaudace.
„Prošli jsme tři vytypované soukromé ubytovny v centru Bohumína. V jednom případě budeme řešit, že v pokoji bydlelo více lidí, než mělo a hasiči narazili na neoznačené hlavní hydranty vody a rozvaděče elektřiny. Další závěry od hasičů a hygieny budou známy až později. Provozovatelé jim ještě musí předložit požadované doklady. Pro hygienu se navíc od nového roku mění předpisy a ubytovny už nebude moci kontrolovat. Z jejich pozice budou totiž posuzovány jako bytový dům,“ uvedl vedoucí stavebního úřadu v Bohumíně Libor Radiňák. Připomněl, že při minulých kontrolách narazili úředníci na nezkolaudované stavby. V kancelářských prostorách byly místnosti, ve kterých bydleli lidé, aniž by byly řádně zkolaudovány. Také přišli na to, že ubytovnu užívalo více osob, než povolovaly limity. Hygiena narazila na nedostatečné hygienické zázemí a hasiči zase na špatně označené únikové východy. Majitele ubytoven proto neminuly pokuty v řádech desetitisíců.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mesto-bohumin.cz