Bohumín: První den blokového čištění zčásti komplikovala nepřeparkovaná auta

03.04.2020 13:02

V Bohumíně už odstartovalo blokové čistění. První den úklidu ulic v centru města však zčásti komplikovala auta, která ani přes upozornění v podobě dopravního značení řidiči nepřeparkovali. BM servis prosí všechny šoféry, aby usnadnili údržbu a svá vozidla na nezbytně nutnou dobu odstavili jinam.

Bohumín: První den blokového čištění zčásti komplikovala nepřeparkovaná auta
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

Ačkoliv letošní zima byla v Bohumíně extrémně teplá a obyvatelé města se sněhové nadílky prakticky nedočkali, uklízet ulice po zimním období se kvůli nánosům špíny, prachu a leckde i odpadků musí. Blokové čištění odstartoval BM servis v pondělí 23. března. A neobešlo se bez komplikací.

„V Kostelní ulici se čisticímu vozu podařilo projet celou levou stranu, na pravé však ve dvou třetinách délky ulice stála auta. V Nádražní ulici jsme uspěli pouze kolem stánků tržiště, protější část opět blokovala nepřeparkovaná auta. V Žižkově ulici hatila práce vozidla stojící před uměleckou školou. Bez problémů se podařilo uklidit pouze ulici 9. května a vybraný úsek třídy Dr. E. Beneše,“ uvedl ředitel BM servisu Marek Pieklo.

Nejbližší proběhne v pondělí 30. března a se týká vybraných úseků ulic Masarykova, Čáslavská, Poděbradova a Štefánikova. Čistění v určitém bloku probíhá pouze jeden den, takže by pro šoféry neměl být problém zaparkovat svůj vůz jinde. Týden před akcí už jsou v ulicích umístěny dopravní značky, které motoristy na plánované práce upozorňují. Očista města bude probíhat každé pondělí až do 11. května. Město opětovně prosí všechny řidiče, aby sledovali dopravní značení a na nutnou dobu svá auta přeparkovali.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valašské Meziříčí: Hasiči ze Lhoty budou mít novou stříkačku

8:36 Valašské Meziříčí: Hasiči ze Lhoty budou mít novou stříkačku

Částkou bezmála 140 tisíc Kč přispěje město Valašské Meziříčí na nákup požární stříkačky pro sbor do…