Bohumín: Začíná svoz bioodpadu ze zahrad rodinných domů

03.04.2020 17:33

Nadcházející jarní období spolu s omezením pohybu vybízí k úklidu zahrad. BM servis začne tento týden vyvážet od rodinných domů hnědé popelnice s bioodpadem, kam lidé mohou ukládat listí, trávu a další přírodní odpad. První svoz se uskuteční 2. a 3. dubna. Množství vyvezeného bioodpadu v Bohumíně každoročně roste. Loni se z rodinných domků a chat vytřídilo 747 tun zeleně, což je o 17 tun více než v roce 2018. Aktuálně službu využívá 1 350 domácností.

Bohumín: Začíná svoz bioodpadu ze zahrad rodinných domů
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín
reklama

„Vývozy hnědých nádob budou letos probíhat od 2. dubna do 27. listopadu.  Dohromady je v plánu osmnáct svozů, a to v intervalu jednou za čtrnáct dní. Svozy se uskuteční vždy v sudých týdnech,“ upřesnil místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Noví zájemci by měli v době omezení volného pohybu využít při objednání služby elektronickou komunikaci. „Smlouvu na dobu neurčitou si lze stáhnout v elektronické podobě z městského webu www.bohumin.cz, vyplnit a podepsat v pohodlí domova,“ doplnil Macura. Naskenovanou či ofocenou smlouvu je možné odeslat na kontakty sevcikova.lenka@mubo.cz nebo cizova.andrea@bmsas.cz.

Základní cena za sezónní svoz je 542 korun, pokud se ale Bohumíňáci zapojí do kampaně „Chovám se ekologicky“, zaplatí pouze symbolických 150 korun za svozové období. Stačí vyplnit a podepsat čestné prohlášení. Více informací o možnosti získání slevy najdou zájemci na webu města Bohumína v Ekologickém okénku.

V souvislosti s jarním úklidem zahrad varují hasiči obyvatele, aby nepodceňovali nebezpečí vzniku požáru. Ačkoliv pálení suchého listí a rostlinných zbytků v Bohumíně zakazuje městská vyhláška, suché dřevo, které nečoudí, je možné spalovat. „Pálení je však možno provádět pouze na ohništi, které je bezpečně ohraničeno, aby oheň byl pod kontrolou. Je také vhodné mít v blízkosti ohniště připraveny prostředky k hašení případného požáru. Upozorňujeme, že vypalování suché trávy a porostů je zakázáno. V lesích platí zákaz kouření a rozdělávání otevřeného ohně mimo vyhrazená místa,“ uvedla Kristýna Kutilová z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

Vývozy hnědých nádob v Bohumíně

  • Každý sudý čtvrtek - odvoz ze Starého Bohumína, Nového Bohumína, Šunychlu, Pudlova a Vrbice
  • Každý sudý pátek - odvoz ze Skřečoně, Nové Vsi a Záblatí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Chodníky i mosty čeká obnova

13:45 České Budějovice: Chodníky i mosty čeká obnova

Plán akcí odboru správa veřejných statků pro letošní rok počítá s obnovou povrchu mostů i chodníků.