Bohumínský GROG má 20 let, chystá narozeninovou megaparty

13.08.2014 16:45

Bude to velké. Bohumínská rocková kapela Grog v letošním roce slaví 20. výročí založení a přípravy na megaoslavy vrcholí. Fanoušci, těšte se na koncert plný největších hitů Grogu, současné i bývalé členy kapely a na nové písničky z alba, které vyjde na podzim.

Bohumínský GROG má 20 let, chystá narozeninovou megaparty
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

„Bylo to v roce 1994 a říkám si, jak ten čas rychle letí. Ono je to fakt už 20 let, co jsme v Bohumíně Grog zakládali,“ zamyslí se Martin Sitek, zakládající člen kapely a dodává, že kulatiny si Grog patřičně užije. Narozeninový koncert plánuje na bohumínské Pivní slavnosti, které budou v Parku Petra Bezruče v sobotu 16. srpna. Kapela Grog tam zahraje od 19:30 hodin. Poté čeká na fanoušky „afterparty“.

Na pódiu se objeví bývalí i současní členové kapely. Účast přislíbila mimo jiné bývalá zpěvačka a lvice kapely Lucie Roubíčková, která si střihne své songy z alba Nezvěstná. Do playlistu narozeninového koncertu Grog nasadí songy ze všech svých autorských desek, včetně hitů Vlezte mi na záda a Na křídlech pegasů z debutového CD.

Kapela Grog dnes hraje ve složení Dalibor „Panther“ Halamíček (zpěv), Martin Sitek (kytara), Mirek Satora (kytara), Honza „Valda“ Valuštík (basa) a Roman „Malvin“ Horníček (bicí). „Chceme si narozeninový koncert užít naplno a věřím, že fanoušci spolu s námi. Bude to velký hudební mejdan s překvapením v podobně fungl nových písniček pro chystané album,“ zve na koncert hudebník a textař Martin Sitek.

Nová deska kapely Grog má vyjít do konce letošního roku. Bude obsahovat 13 skladeb a mnohé z nich mají našlápnuto stát se nejen koncertními hity kapely. Grog je podepsán pod čtveřicí autorských alb – Vlezte mi na záda (1997), Maso z telat (1999), Roky jdou (2004, výběrové album k 10. výročí založení kapely) a Visalaje (2008, natáčeno ve studiu U Valdy). Kapela se hudebně i textařsky podepsala také pod maxisingl bývalé zpěvačky Grogu Lucie Roubíčkové „Nezvěstná“ (2001).

„Když si jedna moje kamarádka poslechla album Visalaje, řekla: „Všechno, o čem zpíváte, jsem zažila,“ - taková zpětná vazba je nejcennější a jsem rád, že si v našich skladbách každý najde něco, co mu připomene vlastní zážitky,“ podotýká Sitek. Ukázky z alba včetně novinek kolem kapely najdete na www.grog.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mesto-bohumin.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Hasiči dostanou nové zázemí

11:07 České Budějovice: Hasiči dostanou nové zázemí

Sídlo dobrovolných hasičů v Novém Vrátě, postavené ve 30. letech 20. století, prochází generální ob…