Břeclav: V Bořím lese už pyrotechnici vyčistili osm hektarů

22.01.2016 14:04 | Zprávy
autor: PV

Odborný průzkum Bořího lesa provádí od loňského listopadu na náklady státního podniku Lesy ČR skupina pyrotechniků. Zatím vyčistili osm hektarů, nyní práce zastavila zima.

Břeclav: V Bořím lese už pyrotechnici vyčistili osm hektarů
Foto: breclav.org
Popisek: Pohled na Břeclav

Území je kontaminované od druhé světové války nevybuchlou municí z továrny MUNA. Pyrotechnici mají v rámci první veřejné zakázky Lesů ČR vyčistit 50,82 hektarů lesa. Akce se účastní kromě týmu pyrotechniků také Pyrotechnická služba Policie ČR a lesníci. „Les je třeba důkladně pročistit od větví a klestí, vyřezáváme keře -  střemchu a ostružiník. Dnes je k průzkumu připraveno 21 hektarů,“ řekl Igor Kalix, správní ředitel státního podniku Lesy ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

Proč fandíte Orbánovi?

Mě přijde, že mu demokracie nic moc neříká a dost si ji vykládá po svém. Ani si nemyslím, že je dobrý spojenec, pokud teda nepočítám jeho spojenectví s Putinem. Mimochodem to se vám zamlouvá? A jaký je vůbec váš názor na Putina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: V skateparku začala další etapa proměn, ke vstupu dodržujte vyznačené trasy

10:23 Mladá Boleslav: V skateparku začala další etapa proměn, ke vstupu dodržujte vyznačené trasy

Skatepark v areálu Betonárky Radouč se bude i v tomto roce podle plánů dál proměňovat, letošní etapa…