Brno: Ke snaze města snižovat emise CO2 se připojilo i 28 brněnských firem

02.03.2020 7:33

Na brněnském výstavišti se koná Stavební veletrh, jehož součástí je i Festival architektury. Na galavečeru k této akci podepsala primátorka města Brna Markéta Vaňková Memorandum o dlouhodobé spolupráci na závazku města k adaptaci na klimatické změny. Připojilo se němu 28 firem, které se budou stejně jako město Brno snažit snižovat produkci CO2 a realizovat opatření vedoucí ke zlepšení životního prostředí.

Brno: Ke snaze města snižovat emise CO2 se připojilo i 28 brněnských firem
Foto: Brno-stred.cz
Popisek: Nová radnice v Brně
reklama

Město Brno se již zapojilo do Paktu starostů a primátorů se závazkem snížit emise CO2 na svém území nejméně o 40 %, a to do roku 2030. V návaznosti na tento cíl byl vypracován Akční plán udržitelné energetiky a klimatu, tzv. SECAP, s podrobnou bilancí emisí CO2 a návrhy na jejich snižování. Konkrétní opatření akčního plánu bude město aplikovat především na vlastních objektech, zařízeních nebo například na vozovém parku. Dosažení závazku však nejde dosáhnout bez zapojení terciárního sektoru, inovačního průmyslu i navazujících služeb, kde analýzy ukazují trend nárůstu spotřeby elektřiny s významným podílem na celkových emisích.

Přistupující organizace (ZDE) zapracují závazky plynoucí z memoranda do svého běžného chodu a působení. Doporučenými kroky ke snižování produkce emisí je stavět a rekonstruovat s ohledem na co nejnižší budoucí energetickou náročnost budovy, využívat obnovitelné zdroje, využívat nízkoemisní nebo jiné šetrné způsoby dopravy, šetřit spotřebu vody a budovat retenční plochy či nádrže či dbát na principy cirkulární ekonomie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hodonín: Architektonická soutěž je dalším krokem k obnově parku na Mírovém náměstí

20:33 Hodonín: Architektonická soutěž je dalším krokem k obnově parku na Mírovém náměstí

Město Hodonín vyhlásilo veřejnou architektonicko – krajinářskou soutěž o návrh na obnovu parku a nav…