Brno: Letité smlouvy zavazují město k nevýhodnému pronájmu Kleinova paláce a Hlídky 2 na Špilberku

24.07.2018 18:20

Vedení města Brna rozhodlo, že je nutné řešit letité nájemní smlouvy, které město zavazují k nevýhodnému pronájmu dvou objektů v centru města: Kleinova paláce na náměstí Svobody a objektu Hlídka 2 v parku na Špilberku. Rada města Brna odsouhlasila zahájení kroků, jejichž cílem bude buď narovnání nájemních vztahů, či jejich vypovězení.

Brno: Letité smlouvy zavazují město k nevýhodnému pronájmu Kleinova paláce a Hlídky 2 na Špilberku
Foto: Brno-stred.cz
Popisek: Nová radnice v Brně

Kleinův palác na náměstí Svobody byl v roce 1994 pronajat na 90 let společnosti Credit Lyonnais Bank Praha, a. s. Nájemce podle smlouvy po dobu 40 let nemusí městu platit žádný nájem, protože se zavázal do rekonstrukce budovy investovat 586.592.000 korun.

„Od roku 1994 však nikdo z představitelů města nepožadoval doklad o tom, jak vysoké investice do tohoto domu ve skutečnosti byly. A existují důvodné pochybnosti o tom, že investice do rekonstrukce budovy opravdu dosáhla slíbené půl miliardy. Je tedy otázka, zda má nájemce skutečně nárok až do roku 2034 využívat budovu bez placení nájmu. Pokud máme spravovat majetek města s péčí řádného hospodáře, je potřeba tyto záležitosti řešit,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Hlídka byla pronajata v roce 2000 společnosti UNISPO, s. r. o., na dobu určitou do roku 2038, nájemce nyní platí za celý objekt nájem 50 tisíc korun ročně. Podle smlouvy investoval nájemce do oprav budovy 5 milionů korun – pokud by však smlouva byla ukončena před rokem 2038, bude mu město vracet 2,5 procenta z této částky za každý rok zbývající do roku 2035.

Město Brno chce zahájit jednání s oběma výše jmenovanými nájemníky. Pokud se strany nedohodnou na smírném ukončení nájmu, bude město zvažovat výpověď těchto nájemních smluv.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

10:28 Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

V pátek 17. května od 18 hodin do půlnoci budete mít znovu příležitost projít si galerie, muzea a da…