Brno: Město se podílí na Dokumentačním centru holokaustu, poskytne pozemky pro jeho výstavbu

14.05.2020 21:18 | Zprávy

Dokumentační centrum holokaustu na Moravě má být trvalou připomínkou nejtemnějšího období židovských dějin. Zastupitelé dnes schválili Memorandum o spolupráci mezi městem a Nadačním fondem pro zbudování a provozování Dokumentačního centra holokaustu na Moravě.

Brno: Město se podílí na Dokumentačním centru holokaustu, poskytne pozemky pro jeho výstavbu
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Cílem projektu je nejen připomínka holokaustu, ale také vytvoření plastického obrazu celé historie židovské přítomnosti na Moravě, která se datuje od poloviny 13. století. Iniciátorem projektu je pan Martin Reiner, předseda Nadačního fondu pro zbudování a provozování Dokumentačního centra holokaustu na Moravě, který se obrátil na vedení města s návrhem vybudování tohoto centra.

„Město Brno se v Memorandu o spolupráci zavazuje poskytnout části pozemku p. č. 273/1 a pozemku p. č. 273/7 při ulici Benešova formou práva stavby, a to bezúplatně na dobu deseti let po předložení projektové dokumentace záměru a na dalších 99 let v případě, že bude záměr v této době realizován,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Proč nenecháte rozhodnout rodiče?

Jestli a od kolika svým dětem dovolí přístup na sociální sítě? To pak začnete i určovat, na co se smí nebo nesmí dívat v televizi nebo v kolik mají chodit spát a v kolik vstávat? Myslíte, že vše špatné se odehrává jen na sociálních sítích, a že ony jsou strůjci zla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Zoo získala finance na rozvoj

20:36 Ústí nad Labem: Zoo získala finance na rozvoj

Radní schválili rozpočtové opatření z?Fondu pro záchranu a?rozvoj ZOO ve výši 11?845?900?Kč. Finance…