„Prioritou vzájemné spolupráce Jihomoravského kraje a země Dolní Rakousko v oblasti veřejné dopravy je kromě pravidelné dojížďky za prací a do škol také přeshraniční cestovní ruch. Nová linka přiblíží rakouským turistům atraktivní turistické lokality jižní Moravy, jako je Pálava, Lednicko-valtický areál nebo Aqualand v Pasohlávkách. Stejně tak budou mít (nejen) Moravané snadnější přístup k zajímavostem Dolního Rakouska,“ představil cíle autobusového spojení náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu a majetek Roman Hanák s tím, že Turistbus také zlepší dopravní obslužnost na trase Valtice – Lednice – Podivín a v řadě obcí výrazně zvýší počet víkendových spojů směrem do Brna.
V červenci a srpnu nepojedou navíc turistické autobusy jen o víkendu, ale dva spoje vyrazí z Aqualandu přes Mikulov do Poysdorfu i v pátek. „V době Pálavského Vinobraní a současně probíhajících vinařských slavností v Poysdorfu bude na lince zajištěn i zvláštní noční spoj,“ uvedl Jiří Horský, ředitel společnosti KORDIS JMK, která koordinuje Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje. Horský také dodal, že atraktivní nabídku spojů doplní i atraktivní cena: „O víkendu mohou cestující využít turistickou jízdenku Pálava, která platí 24 hodin od zakoupení u řidiče na všech autobusových i vlakových spojích IDS JMK v oblasti Pálavy včetně Břeclavi i rakouského území. Za 100 korun mohou o víkendu bez starosti cestovat s jednou rodinnou jízdenkou Pálava celý den až 2 dospělí plus 3 děti.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

20:36 Karlovy Vary: Primátorka města přijala norského Chargé d´affaires
Karlovarská primátorka Andrea Pfeffer Ferklová dnes přivítala diplomatického zástupce Velvyslanectví…
- 16:26 Plzeň: Festival Summer Circus oživí město
- 11:28 Děčín: Nejen nové toalety zvyšují komfort cyklistů
- 7:13 Turnov: Město nabízí pronájem prostor pro ordinaci
- 22:31 Hradec Králové: Stavbaři přes léto zamíří na hradecká sportoviště
- 19:28 Litoměřice: Startovací byty v Želetické ulici nabízejí šanci na samostatné bydlení