Brno: Odvážlivci přespí venku. Podpoří lidi bez domova

18.11.2015 21:25

Již potřetí se v Brně uskuteční pozoruhodná Noc venku – akce, která kultivovaným způsobem upozorňuje na složitý fenomén bezdomovectví.

Brno: Odvážlivci přespí venku. Podpoří lidi bez domova
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

Setkání s lidmi bez domova v člověku může vyvolávat různé emoce – strach o ně nebo také o sebe, rozhořčení, lítost, potřebu jim pomoci nebo naopak přání, aby se zdržovali co nejdál. Porozumět tomu, co lidé bez domova prožívají a jaká existují možná řešení, není vůbec jednoduché. I proto vznikla Noc venku, která nabízí možnost setkat se s bezdomovectvím intenzivněji a možná jinak než při letmém kontaktu s tímto světem.

Poslouží k tomu bohatý program: koncerty kapel (zahraje Biorchestr a SART), promítání filmu Mallory dokumentaristky Heleny Třeštíkové, výtvarná dílna, divadlo fórum, ale i bohoslužba a pieta za lidi, kteří na ulici zemřeli v posledním roce. Chybět nebudou informační stánky a občerstvení.

Noc venku je také výrazem solidarity a podpory lidí, kteří mají s životem bez domova autentickou zkušenost. Uskuteční se 19. listopadu na Moravském náměstí před kostelem sv. Tomáše a také ve vnitřních prostorách – v Moravské galerii a v kostele. Program začíná v 17 hodin a potrvá téměř do půlnoci. Poté si odvážlivci mohou troufnout přečkat noc venku, zřejmě za méně příznivých klimatických podmínek, a aspoň zčásti vyzkoušet, jaké to je nemít „doma“. Loni bylo spáčů na čtyři desítky z přibližně 400 účastníků.

Noc venku pořádá Odbor sociální péče Magistrátu města Brna a Diecézní charita Brno za přispění Armády spásy Brno. Vstupné je dobrovolné, pořadatelé přivítají příspěvky v hodnotě 50 korun zhmotněné do ponožek či rukavic nebo vysloužilé spacáky, deky či karimatky. Organizace, které se lidem bez domova věnují, pak materiální pomoc distribuují potřebným.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

16:31 Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devá…