Brno: Poplatek za komunální odpad

12.06.2011 11:28 | Zprávy
autor: Brno.cz

Dne 31. května 2011 skončil letošní termín splatnosti místního poplatku za komunální odpad.

Brno: Poplatek za komunální odpad

Případné nedoplatky je možno hradit kromě bezhotovostních plateb už jen v místě sídla oddělení správy poplatku v Šumavské ulici č. 33. Pokladny na Malinovského náměstí 3 jsou již uzavřeny. Výběr v hotovosti na přepážkách proběhl letos bez větších front a pokladní se setkali s příznivým ohlasem občanů. Při tomto kontaktu se podařilo vyřešit množství nejasností, jako například dřívější nedoplatky, přeplatky či osvobození dětí v početnějších rodinách.

K dnešnímu dni je na účtu pro výběr poplatků za komunální odpad 155,2 milionu Kč, což představuje 310,4 tisíc osob. Pokladnami prošlo 66 % této částky (102,5 mil. Kč), bankovními převody z účtů 31 % plateb (48,7 mil. Kč), poštovními poukázkami poplatníci zaslali 3 % plateb (4 mil. Kč) V termínu splatnosti bylo tedy uhrazeno více než 85,4 % částky rozpočtu, která pro letošní rok činí 181 600 000 Kč. Ti, kteří dosud nesplnili svoji poplatkovou povinnost, se vystavují nebezpečí navýšení poplatku za nedodržení termínu splatnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.