„Závazek ze strany města, tedy, že všechny rodiny budou z Červeného Kopce i z ubytovny na Železniční po čtyřech měsících pryč a že jim bude nalezeno adekvátní ubytování, byl splněn. Z mého pohledu jde o zásadní precedent, jak by se mělo město chovat v podobných situacích. Děti, které přišly před čtyřmi měsíci na Železniční a Červený Kopec, domov nikdy neměly. Díky uzavření ubytovny na Šámalově ale přišly i o střechu nad hlavou. Nyní každé z nich může uléhat v místě, které mohou domovem nazývat. A to je velká věc a já bych chtěl poděkovat všem, kteří se o to zasloužili,“ doplnil uvolněný zastupitel pro sociální začleňování Martin Freund.
Po ukončení provozu ubytovny Šámalova se ocitlo 17 rodin a dva jednotlivci bez domova. Příčinou vystěhování celkem 44 dětí s jejich rodinami z ubytovny byl soukromoprávní spor dvou subjektů občanského práva.
Osm rodin v květnu našlo nouzové přístřeší v budově bývalé LDN na Červeném kopci, ostatní pak v nevyužívané budově v Železniční ulici. Na obou místech město přitom zajistilo potřebná preventivní opatření, jako je například intenzivní sociální práce s rodinami nebo denní přítomnost Asistentů prevence kriminality. V okolí byl po celou dobu zajištěn zvýšený počet kontrol Městské policie Brno.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV