Brno: Projektanti dokončili návrh oživení nábřeží Svratky, do konce roku mají získat povolení

15.05.2018 13:46 | Zprávy

Příprava oživení nábřeží řeky Svratky vstupuje do další fáze. Projektanti dokončili kompletní návrh úprav koryta řeky mezi Riviérou a železničním mostem na Uhelné, včetně atraktivní promenády s kavárnou na ulici Poříčí.

Brno: Projektanti dokončili návrh oživení nábřeží Svratky, do konce roku mají získat povolení
Foto: Brno-stred.cz
Popisek: Nová radnice v Brně

Veřejnosti jsou nové vizualizace k dispozici na internetových stránkách projektu Voda v Brně: www.voda.brno.cz/clanek/nabrezi-svratky.

Nyní projekční tým, donedávna vedený zesnulým prof. Ivanem Rullerem, složený ze společností A PLUS, Šindlar a dalších architektů a vodohospodářů, čeká příprava projektu pro územní povolení. To by měl získat do konce letošního roku tak, aby město stihlo včas požádat o dotaci z evropských fondů ve výši 120 milionů korun. Celkový rozpočet projektu by měl dosáhnout zhruba 340 milionů korun. Stavba by měla být dokončena do konce roku 2022.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Nová škola T. G. Masaryka se blíží, v kasárnách startují práce

7:17 Pardubice: Nová škola T. G. Masaryka se blíží, v kasárnách startují práce

Radní schválili vyhlášení soutěže na stavební firmu, která má školu v areálu bývalých kasáren postav…