Brno: Rezidentní parkování - oblast 1-16 přechází do zóny B

26.01.2022 10:11 | Tisková zpráva

Na základě požadavků občanů a městské části Brno-střed bude upraveno nastavení režimu rezidentního parkování v oblasti 1-16, která se nachází mezi ulicemi Grohova–Úvoz–Údolní. Namísto původní zóny C zde bude od 31. ledna 2022 platit zóna B.

Brno: Rezidentní parkování - oblast 1-16 přechází do zóny B
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

„Dlouhodobě sledujeme nastavení systému rezidentního parkování ve všech zavedených oblastech a reagujeme na požadavky samospráv a občanů. Co se týče oblasti 1-16, ta je v režimu zóny C, platí zde tedy noční regulace. Vzhledem k tomu, že se lokalita nachází v těsné blízkosti centra a bydlí tu velké množství lidí, docházelo k přetlaku poptávky na parkování přes den, což negativně ovlivňovalo možnosti parkování rezidentů. Oblast mezi ulicemi Grohovou, Údolní a Úvozem bude od 31. ledna 2022 nově v režimu B, tedy celodenní regulace,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

V dané lokalitě byly nově nainstalovány čtyři parkovací automaty. Návštěvníci budou mít možnost zaplatit za parkovací oprávnění i pomocí mobilní aplikace nebo webového rozhraní. Dopravní značení je zde překryto bannery s informacemi o změně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

EURO

Proč NYNÍ považujete za váš cíl přijetí Eura? Proč třeba první nevyřešíte nízké mzdy a klesající životní úroveň lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Příbram: Kočár s pastýřem projede o zlaté neděli městem

7:17 Příbram: Kočár s pastýřem projede o zlaté neděli městem

Poslední neděle před Štědrým dnem bude v Příbrami patřit hudbě, kdy městem bude projíždět kočár s pa…